НПП «Верховинський» нагадує! Щоб запобігти випадкам травмування і загибелі в горах туристів та місцевого населення під час підвищеного лавинонебезпечного сезону в горах потрібно правильно підготуватись до походу – це запорука вашої безпеки.

Дотримуйтеся основних правил:

-Завантажте застосунок “Порятунок у горах”. Цей мобільний застосунок допоможе рятувальникам швидше знайти вас у разі надзвичайної ситуації;

-Заздалегіть підготуйте все необхідне спорядження для зимової подорожі горами;

-Не ходіть самостійно. У компанії завжди безпечніше, а в разі надзвичайної ситуації хтось зможе викликати допомогу;

-Плануйте маршрут. Завчасно продумайте свій шлях і повідомте близьким, куди прямуєте;

-Враховуйте погоду. Перевіряйте прогноз і будьте готові до раптових змін погодних умов у горах;

-Розрахуйте час. Поверніться з маршруту до темряви – це суттєво знизить ризик травмування;

-Не звертайте зі стежки. Категорично заборонено самовільне відхилення подорожуючих від визначених туристичних маршрутів під час підвищеної лавинної небезпеки – туристичні маршрути не прокладаються у лавинонебезпечних місцях.

Гори не пробачають помилок. Один неправильний крок і ви можете опинитися у пастці, без зв’язку, орієнтирів та шансів вибратися самостійно.

Якщо ви плануєте подорож на територію Парку, повідомте про це працівників НПП «Верховинський», та розкажіть куди буде пролягати ваш маршрут. Працівниками Парку постійно проводяться обстеження туристичних маршрутів на території Парку. Такі заходи дозволяють фахівцям ретельно вивчати місцевість, аби бути готовими швидко та ефективно допомогти у будь-який час доби й за будь-яких погодних умов, а туристам дозволить безпечно пройти маршрут.

Пам’ятайте Гірські маршрути Карпат прекрасні, але й водночас підступні. Ваша безпека – це, насамперед ваша відповідальність.

 

 

Новини

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. Частина ІХ. Художній образ Верховинсього регіону Українських Карпат в трьох літературних творах Івана Франка.

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. «Івана Франка вважають не тільки видатним письменником, політиком та науковцем, а й батьком-засновником українського туризму. Він сам був завзятим мандрівником, прихильником «зеленого», гірського туризму, учасником і організатором цілої низки групових мандрівок та етнографічних і краєзнавчих експедицій в Галичині. Географія його подорожей охоплює не […]

  • Науково-дослідний відділ

Участь у вебінарі “Інклюзивні туристичні стежки в НПП України: доступність, реабілітація, екологія.”

Працівники НПП «Верховинський» взяли участь у вебінарі «Інклюзивні туристичні стежки в НПП України: доступність, реабілітація, екологія.» Під час вебінару говорили про: -Законодавство, зокрема, про Конвенцію ООН про права осіб із інвалідністю, Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”; -національну стратегію та Національний план дій. Обговоримо висновок щодо стану доступності; -хто є […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація