Водойми

Чорний Черемош 

47.828567

24.867522

Ріка, яка оповита легендами. Гуцули кажуть, що вона несе свої води від Українських Карпат до Чорного моря і з’єднує гуцулів з усією Україною та цілим світом.

Свій початок Чорний Черемош бере з джерела на сході гори Команова і впадає в річку Черемош біля села Устеріки. Ріка повниться несподіваними поворотами русла, порогами, шиверами, водоскидами, які не вибачають неуважності. Черемош має два обличчя: гірське та передгірно-рівнинне.

Найцікавіше у верхів'ях   збережене кристалічне дно, відтак вода тече по жолобі-руслу ріки, тоді як нижче, через господарську діяльність, дно пробите і велика частина води тече невидимими нам підземними водотоками. Виправити ситуацію можна, якщо кілька сотень тисяч років не втручатися у природні процеси відновлення.

Якщо ж вести мову про туризм, то Чорний Черемош популярна ріка для рафтингу. Сплавляються рікою переважно у теплий період. Робити це потрібно із сертифікованими інструкторами, зі спеціальними засобами безпеки та спорядженням. 

Якщо ж ви полюбляєте спокійний відпочинок, зможете знайти чимало комфортних місць з неймовірними краєвидами на берегах річки. 

Основними притоками Чорного Черемоша, які впадають у річку на території парку, є Альби, Штефулець, Штефулецький, Попадінець, Молочний, Лостунець, Мокринчик, Лостун, Балясинів, Чимірний, Прелуки.  Загалом у річку Чорний Черемош впадає 519 приток загальною протяжністю 658 км. Довжина Чорного Черемоша становить 87 км, а протяжність в межах парку становить 23,5 км.

Перкалаба

47.776386

24.946880

Також територією парку "Верховинський"  протікає річка Перкалаба. Вона є найпівденнішою річкою Українських Карпат і Західної України. 

У парку її протяжність 9,5 км. Ріка бере свій початок на території Румунії з джерела на східному схилі хребта Кречела і є лівою притокою річки Білий Черемош.

На річці Перкалабі збереглася клявза (гать) імені кронпринца Рудольфа, споруджена 1879 р. 

Мінеральні джерела 

Мінеральна вода, якою лікувалася Леся Українка. Буркут – найдавніша польська бальнеологічна здравниця. Кращі свої часи курорт пережив у 20-х рр. XIX ст. Однак курорт був зруйнований австрійськими військами в 1848 році. У 80-х рр. його відновили, але подальший його розвиток було перервано Першою світовою війною. Село Буркут відоме джерельною мінеральною водою, яка називається "Буркут", що означає "кисла, винна". Леся Українка тут проходила лікування. Залишалася на 40 днів. Її двічі відвідував Іван Франко. Це місце неабияк вплинуло на двох письменників. Адже саме в Буркуті Леся написала цикли віршів "Хвилини" і "Ритми". А у Франка з'явився цикл "Буркутські станси". 

Та це не єдине мінеральне джерело, яке розташоване на території Верховинського парку. Є ще три джерела мінеральної води типу "Буркут": в урочищі Штефулець, Альбин, Брусний. Окрім цього, є два сірководневі джерела: в урочищі Прелучний і урочищі Мокрин. Соляне джерело в урочищі Лостунець. В урочищі Прелуки на еколого-пізнавальному туристичному маршруті  "Цісаревича Рудольфа"  розташоване сірководневе мінеральне  джерело, яке було розвідане в 1968 році. 

Сучасні дослідження показали: багатокомпонентний, створений самою природою склад мінеральних вод, дозволяє широко використовувати їх для лікування і профілактики багатьох захворювань внутрішніх органів. Однак наголошуємо, лікування необхідно проводити лише за рекомендаціями лікаря!     

Висячі болота

47.8466714160516, 24.838388539584688

Висячі болота унікальне природне явище. Адже вони  розташовані  вище межі лісу, що буває дуже рідко.  

На території Національного природного парку "Верховинський"  є декілька боліт "на висоті". Побачити їх можна на території Чивчинських і Гринявських гір. Розташовані на висоті від 1350 до 1570 м над рівнем моря. Більшість "висячих боліт"  розташовані на схилах з нахилом 10-15о. Найбільше боліт на полонині Чивчин. Площа їх невелика — кількасот квадратних метрів кожне. 

Одне з найвідоміших висячих боліт є в урочищі Кугутарка,  на південному схилі гори  Хітанка. Це невелике болото, розміром десять на десять метрів,  глибиною до одного метра, має округлу форму. Воно розташоване на висоті 1457 м над рівнем моря і живиться переважно дощовою водою.

Висячі болота є надзвичайно цікавими для наукових досліджень з огляду на унікальну фауну та рідкісне флористичне різноманіття.