Неконтрольоване вогнище

Вогнище не складно розвести. Та не так легко контролювати його полум’я. Вогонь поширюється дуже швидко за допомогою вітру і миттєво знищує все на своєму шляху. Особливо небезпечно це на відкритих територіях: лісах, парках, полонинах…

Ми не можемо прикріпити до кожного дерева чи ялинки вогнегасник. Пожежні станції розміщено іноді й за десятки кілометрів від парку. 

Чи можете ви уявити масштаби пожежі у лісі? Це не просто обпалені дерева та випалена трава. Це смерть для тварин, які не встигнуть втекти від полум’я, це знищення рослин, якими харчуються комахи та птахи… Це глобальне порушення екосистеми, відновити яку дуже непросто, і для цього необхідно чимало часу. 

Що ж ми можемо зробити, аби наш парк не знищив вогонь? Все дуже легко, як і більшість справ у житті, треба дотримуватись елементарних правил. У цьому випадку просто не розводити вогнище у місцях, де це не дозволено.    

А коли ви залишаєте місце свого відпочинку, де розводили вогнище, обов’язково загасіть його водою або ж засипте піском. Переконайтеся, що не залишилося іскор, які можуть загорітися. Це не лише вбереже природу від пожежі, але й тварин, які проходитимуть повз і не наступлять на розпечене вугілля.