Рекреація

Територія НПП «Верховинський», яка розташована в Чивчино–Гринявських горах із безмежними природними багатствами, є ідеальною платформою для різних видів туризму, що сприяє соціально–економічному розвитку регіону і розширенню екологічної свідомості та світогляду різних верств населення.

Рекреаційні місця парку облаштовані в горах для комфортного та безпечного відпочинку  завжди цікавили відпочиваючих,  екстремалів і бажаючих оздоровитися, назбирати екологічно чистої продукції: грибів, ягід, сировини лікарських рослин для виготовлення фіто-чаїв. Адже високогірні трави, гриби, ягоди набагато корисніші, ніж ті, що ростуть у низинних районах.

Також тут можна на полонинах у ватагів скуштувати свіжо-виготовленої молочної продукції: сиру, бриндзи, вурди, молока, сметани.

Одним з важливих напрямків діяльності Парку є прокладення еколого-пізнавальних туристичних маршрутів з відповідним інформаційно-рекламним забезпеченням.

Створено 9 еколого-пізнавальних туристичних маршрутів, зокрема: «ім. Цісаревича Рудольфа»; «Скала Баби»; «Перкалаба – Пробійнівка»; «Монастирський»; «Чимірне»; «Кляуза Лостун»; «Стежками Лесі Українки» та «Від джерела «Сірководневе» до джерела «Буркут»», кінний туристичний маршрут «Від джерела до джерела».

Маршрути облаштовані для безпечного  перебування на них, а саме: проведено маркування, встановлено вказівники, аншлаги, облаштовані джерела питної води, місця тимчасового відпочинку з місцями для розведення вогню та оглядовими майданчиками.

Ми дбаємо про те, аби мандрівникам було комфортно подорожувати стежками нашого парку і щоб такі мандри не шкодили природі.

Адміністрація парку має можливість розмістити туристів у номерах готелю «Верховинський» та хостелі при готелі.

НПП «Верховинський» розвиває наступні види туризму:

  • Кінний туризм – створено та промарковано еколого-пізнавальний кінний туристичний маршрут «Від джерела до джерела». Мандруючи верхи на конях.
  • Фототуризм - це напрямок, який об'єднує два цікавих напрямки: туризм і фотографування. Це поки що молодий, але вельми перспективний напрям у сучасному туризмі. За останні роки популярність фототуризму, як виду відпочинку, значно зросла.
  • BIRDWATCHING - напрям природно-пізнавального туризму. Це хобі, яке поєднує активний відпочинок та любительську орнітологію, спостереження та вивчення птахів на території Парку.
  • Водний туризм – легендарні річки Чорний та Білий Черемош, є основою розвитку цього виду туризму. Щорічно на сплав на катамаранах, рафтах, каяках до Верховинщини приїжджає велика кількість туристів.
  • Парапланеризм - це не тільки захоплюючий і приголомшливий вид спорту, але ще й чудовий активний відпочинок в Карпатахз сім’єю, друзями і колегами. Ідеальним місцем для парапланеризму в Карпатах є Чивчино-Гринявські гори.
  • Фотополювання - вид фотографії, об'єктом зйомки в якому є птахитвариникомахи та інші істоти в природних умовах. Проходячи туристичними маршрутами ви зможете побачити та сфотографувати тварин, що найбільше Вам до вподоби.
  • Велотуризм - подорож на велосипеді один із найкращих видів туризму для любителів активного відпочинку. Турист може повністю спланувати подорож під себе, розробивши маршрут оптимальної складності. Такі поїздки можуть тривати кілька днів, навіть тижнів.
  • Екологічний туризм - екскурсії та подорожі з турботою про навколишнє середовище. В процесі мандрівок екскурсоводи пояснюють необхідність охорони природних ресурсів, важливість захисту довкілля. В багатьох випадках екотуризм стає супутником і невід'ємною частиною інших видів туризму.
  • Гастротуризм – це популяризація нематеріальної культурної спадщини, що сприяє відродженню полонинського господарства. На території НПП «Верховинський» передбачається створення гастрономічного маршруту, адже у світовому контексті гастрономічний туризм сприяє сталому розвитку територій.
  • Сільський, зелений туризм - тимчасове переміщення туристів у сільську місцевість з метою відпочинку та ознайомлення з укладом життя, культурою, традиціями, звичаями місцевого населення. Цей вид туризму часто використовують сім'ї з дітьми, міська молодь, які намагаються вибратись на природу на вихідні дні або в короткотермінові відпустки. Даний вид туризму добре розвинений на території Верховинського району. Садиби, готелі, глемпи радо зустрічають відпочиваючих, створюючи комфортний, цікавий та різноманітний відпочинок.