Автор: Іван Коляджин

ВИДАНО КНИГУ «ЛІТОПИС ПРИРОДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ. ТОМ XI»»

«Літопис природи НПП «Верховинський». Том XI»

У відповідності до Положення про Національний природний парк «Верховинський», вся діяльність установи направлена на збереження природних комплексів і об’єктів та дослідження природних процесів. Для проведення детальних досліджень на території Парку залучаються вузькоспеціалізовані фахівці, співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук і аспіранти з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національного лісотехнічного університету України, Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України й інших установ. Фенологічні спостереження також проводяться працівниками науково-дослідного відділу та службою державної охорони в основному на феномаршрутах та фенопунктах, а гідрологічні – на гідропостах. Спеціалісти науково-дослідного відділу Парку опрацьовують та узагальнюють дані первинних спостережень і наукових досліджень проведених на його території. На їх основі, в кінці кожного року, видається книга «Літопис природи», в якій сконцентровані основні результати спостережень за природними процесами і явищами.

У 2023 році видано одинадцятий том основного звітного документу про науково-дослідну роботу – «Літопис природи Національного природного парку «Верховинський»», що складається з 11 розділів на 516 сторінках. В тексті вміщено 165 таблиць, 21 картосхема та 152 ілюстрації.

У книгах «Літопис природи» вміщені: інформація про стан екосистем, їх компонентів та узагальнені дані первинних спостережень, в зборі яких були задіяні інспектори природно-заповідного фонду Буркутського, Чивчинського, Прикордонного Перкалабського та Добринського природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ) а також працівники науково-дослідного відділу.

Кожний том «Літопису природи» погоджується заступником директора з науково-дослідної роботи та затверджується директором Парку.

Одним із найважливіших моніторингових досліджень являються фенологічні спостереження. Фенологія вивчає періодичні явища в живій і неживій природі, що пов’язані зі змінами пір року, а також фази розвитку рослин та сезонні особливості розвитку й активності тварин. Метою фенологічних спостережень, які є основою наукових досліджень на природно-заповідних територіях, є виявлення впливів та взаємозалежностей між сезонною ритмікою рослин та тварин, строках їх настання і причин, що визначають ці терміни. Документ «Літопис природи» містить в собі всю інформацію про поточний стан екосистем та їх компонентів.

Матеріали, опубліковані у науково-дослідній роботі, можуть бути використані науковцями для аналізу та виявлення взаємозв’язків у живій та неживій природі, здійснення наукових досліджень, написання дисертацій та наукових робіт, що пов’язані з територією Національного природного парку «Верховинський» та Чивчино-Гринявських гір.

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта