Автор: Я.Зеленчук

В рамках міжнародного проєкту «Пізнання природи Карпат з гуцульським конем» світ побачила трьохмовна фотокнига – Національний  природний парк «Верховинський», з додатком-картою Кінного туристичного маршруту «Від джерела до джерела», що функціонує в Чивчино-Гринявськитх горах.

Розділи книги: “Історія створення”, “Рельєф”, Гідрологія”, Рослинний світ”, Тваринний світ”, “Праліси”, “Весна”, “Літо”, “Осінь”, “Зима”, “Полонинське життя”, “Гуцульські коні”, “Верховина”, «Автентична архітектура”, “Традиції та люди”, “Дружній до природи туризм”, “Кінні рейди” проілюстровані світлинами професійних фотографів, які потрапили “В потрібне місце, в потрібний час і з потрібною технікою”.

Лаконічні тексти, які характеризують специфіку регіону, подані українською, польською та англійськими мовами. Згідно проєкту частина тиражу, яка передана польським партнерам, буде розповсюджена серед зацікавлених сторін та туристичних організацій Польщі.

Сподіваємось, що ці друковані видання стануть черговою промоцією незайманої природи Чивчино-Гринявських гір, зокрема, та автентичної Верховинщини – загалом!

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ