Охорона природи – справа державна

Відповідно до статті 65 Закону  України «Про природно-заповідний фонд України» Кабінет Міністрів 23 грудня 2021 року прийняв декілька постанов.

Особливу увагу заслуговує документ, який затвердив збільшення розмірів за нанесену шкоду природі, а особливо природно-заповідному фонду.  Навіть  найменші протизаконні дії здійснені в природному середовищі будуть строго каратися. Штрафні санкції будуть накладатися за збір грибів, лікарських рослин, випас худоби і заготівлю сіна на території природно-заповідного фонду, в місцях заборонених діючим законодавством.

Як приклад приведемо декілька затверджених спеціальних такс для обчислення розміру заподіяної шкоди:

-пошкодження рослинності (віком до 5 років) – від 182,3 до 273,4 тис. грн. за гектар;

-заготівля сіна – від 11,4 до 50 тис за гектар;

– випас худоби – від 251 до 754 грн. (в залежності від тварини);

-лікарські трави – 30 грн. за 1 квітку;

– лісові ягоди – 378 грн. за кілограм;

– лісові горіхи – 1154 грн. за кілограм;

– один гриб (зрізаний без дозволу) – 75 грн.

В кілька разів зросли штрафи за пошкодження або знищення лісових культур, природного підросту та самосіву, сіянців і саджанців, за самовільну порубку дерев та чагарників. Любителів браконьєрства на диких звірів та риб будуть притягати до відповідальності, застосовуючи спеціальні такси, у відповідності до нової постанови.

Посилення відповідальності за охорону та збереження природно-заповідного фонду буде забезпечувати стабільне функціонування природних екосистем, сприятиме розширенню популяції представників тваринного та рослинного світу. Суспільству необхідно жорстко і ретельно здійснювати контроль за довкіллям, щоб відновити втрачений природний зв’язок з навколишнім середовищем та відновити екологічну рівновагу. Треба стати справжніми господарями долі  на заповідних територіях довірених нам державою  під охорону.

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація