У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів.
У цей день в різних країнах світу проводяться еколого-освітні заходи та акції з метою привернення уваги уряду і громадськості до водно-болотних угідь, як важливої екосистеми нашої планети. Водночас такі угіддя, надаючи широкий спектр екосистемних послуг, забезпечують населення природними ресурсами – від чистої води та продуктів харчування до будівельних матеріалів, заодно будучи пов’язаними з багатьма видами туризму.
На території Національного природного парку «Верховинський», на схилах Чивчино-Гринявських гір, розташовані декілька так званих «висячих» боліт. Одним з найбільш відомих та досліджених є болото «Висяче» в підніжжі гори Мокрин. Його площа становить приблизно 0,5 га. В урочищі Кугутарка, на південному схилі гори Хітанка також знаходиться болото округлої форми глибиною до одного метра. Унікальність цих боліт в тому, що вони розташовані вище межі лісу, а це нечасто зустрічається у природному середовищі і є дуже цікавими для наукових досліджень. Саме тому необхідно докладати зусиль у збереження та відтворення надзвичайно цінних для людей водних екосистем, чим і займаються працівники Парку.
З нагоди відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь спеціалістами установи у ДНЗ с. Криворівня «Червона шапочка», в режимі онлайн, проведені навчально-розвивальні заняття та екологічні ігри. Також протягом лютого будуть проведені еколого-освітні бесіди серед населення і у загально-освітніх закладах району та розповсюджені інформаційні листівки на дану тематику.