Працівники науково-дослідного відділу НПП «Верховинський» взяли участь в онлайн-семінарі «Природоорієнтовані рішення у водному господарстві для досягнення візії України майбутнього з урахуванням адаптації до зміни клімату». Організаторами даного семінару були – Всесвітній фонд природи WWF.
Зустріч є частиною загальнонаціонального полілогу «Місце природи в адаптації України до зміни клімату», спрямованого на створення спільного крос-секторального бачення розвитку України з урахуванням необхідності адаптації до зміни клімату та визначення ролі природи в цьому процесі. Зустріч мала на меті визначення кола найгостріших проблем пов’язаних з адаптацією водного господарства до зміни клімату та ознайомлення з концепцією природоорієнтованих рішень, дозволила сформувати спільне бачення ролі природи для адаптації України до зміни клімату через призму водного сектору.
Під час зустрічі присвяченій було опрацювано можливі шляхи адаптації водного сектору до зміни клімату з урахуванням бачення України майбутнього:
- Яким чином сучасний клімат впливає на стан водойм?
- Який сучасний стан біорізноманіття водних екосистем?
- Яка поточна система управління водними ресурсами?
- Які природоорієнтовані рішення можуть бути застосовані щоб досягти візії?
- Які підходити управління та практики мають бути змінені?
В 2020 році за підтримки WWF НПП «Верховинський» втілено Проект з відновлення проточності річки Чорний Черемош (демонтаж залишків кляузи для забезпечення безперешкодного проходу лосося дунайського та форелі струмкової на нерестові ділянки).