20-22 червня 2022р. співробітниками науково-дослідного відділу проведено комплексну наукову експедицію на територію Парку. Спеціалістами було охоплено територію двох природоохоронних науково-дослідних відділень Перкалабського та Прикордонного ПНДВ.
Спільно з інспекторами служби держохорони проведено черговий практикум роботи в польових умовах, щодо моніторингу флори та фауни за допомогою спеціалізованої програми SMART, розробленої спеціально для роботи природоохоронних установ.
Проведено спостереження на фенологічних пунктах та феномаршрутах, пробних площах. Здійснено фотомоніторинг видів флори та фауни.
Зафіксовано масове цвітіння в урочищі Глистовата та урочищі Широка на евтрофних болотах таких червонокнижних видів як: півників сибірських (Iris sibirica L.), пальчатокорінника Фукса (Dactylorhiza fuchsii (Druce) Soó, пальчатокорінника м’ясочервоного (Dactylorhiza incarnata (L.), пальчатокорінника серценосного (Dactylorhiza cordigera (Fries) Soó.) Зафіксовано початок цвітіння одного з найрідкісніших видів світової флори східнокарпатського ендемічного виду – соссюреї порціуса (Saussurea porcii)Degen., в урочищі Глистувата найбільша популяція в Україні, що займає площу декілька десятків гектарів і налічує кілька тисяч особин.