Польові дослідження на території Парку

Автор: Л. Мацап'як

20-22 червня 2022р. співробітниками науково-дослідного відділу проведено комплексну наукову експедицію на територію Парку. Спеціалістами було охоплено територію двох природоохоронних науково-дослідних відділень Перкалабського та Прикордонного ПНДВ.

Спільно з інспекторами служби держохорони проведено черговий практикум роботи в польових умовах, щодо моніторингу флори та фауни за допомогою спеціалізованої програми SMART, розробленої спеціально для роботи природоохоронних установ.

Проведено спостереження на фенологічних пунктах та феномаршрутах, пробних площах. Здійснено фотомоніторинг видів флори та фауни.

Зафіксовано масове цвітіння в урочищі Глистовата та урочищі Широка на евтрофних болотах таких червонокнижних видів  як: півників сибірських (Iris sibirica L.), пальчатокорінника Фукса (Dactylorhiza fuchsii (Druce) Soó, пальчатокорінника м’ясочервоного (Dactylorhiza incarnata (L.), пальчатокорінника серценосного (Dactylorhiza cordigera (Fries) Soó.) Зафіксовано початок цвітіння одного з найрідкісніших видів світової флори східнокарпатського ендемічного виду – соссюреї порціуса (Saussurea porcii)Degen., в урочищі Глистувата найбільша популяція в Україні, що займає площу декілька десятків гектарів і налічує кілька тисяч особин.

 

Новини

Сприяння розвитку науки в регіоні

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ Одягайтесь відповідно Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. Перевіряйте місце привалу Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь […]

  • Без категорії