Територія Національного природного парку «Верховинський» розташована у найвіддаленішій і важкодоступній частині Українських Карпат Чивчино-Гринявських горах, які є одними з найцікавіших у флористичному відношенні регіонів Українських Карпат. Тут зростає ціла низка дуже рідкісних видів флори, які в Україні відомі з поодиноких місцезнаходжень, або й зовсім відсутні.
Працівниками науково-дослідного відділу 1-2 липня проведено експедицію до найвіддаленіших куточків парку з метою дослідження його унікальних природних комплексів.
Спеціалісти досліджували видове біорізноманіття в урочищі Чеханове-Попадінець-Мокрин-Каменець.
Обстежено резерват рідкісної скельної рослинності площею 1.1 га – урочище Мокринів Камінь. Зазначена ділянка являє собою масивну (одну з найбільших в Чивчинських горах) вапнякову скелю, яка розташована на висоті 1400-1500 м н.р.м. і оточена смерековим лісом. З північно-східного боку скала має вигляд майже прямовисної стінки. З інших сторін схили менш стрімкі є багато кам’янистих осипів, які вкриті лісом з вітровальними ділянками, що робить ці схили важкодоступними для досліджень. Серед раритетних представників тут зростають – елізанта Завадського (Elisanthe zawadzkii (Herbich) Klokov) – південно-східнокарпатський ендемічний вид, відомий в Україні з кількох місцезнаходжень і тільки в Чивчинських горах. Занесений до Світового та Європейського Червоних списків і Червоної книги України.
Чихавка тонколиста (Ptarmica tenuifolia (Schur) Schur) – Пд.-сх.-карпатський ендемік, у Карпатах трапляється дуже рідко. Занесений до Світового та Європейського Червоного списку та Червоної книги України.
Смілка сумнівна Silene dubia – південно-східнокарпатський ендемічний вид, занесений до Європейського Червоного списку.
Низка видів в урочищі належить до числа рідкісних, реліктових та погранично-ареальних рослин Українських Карпат.
Під час експедиції зроблено картування рідкісних видів та геоботанічні описи. Для визначення координат застосовувався мобільний додаток SMART.
Зібрані дані опрацьовуються і будуть вміщені в наступному томі Літопису природи.