Безпека в горах – це головне

Автор: Ю. Ватуйчак

Гори – це прекрасне місце для активного та оздоровчого відпочинку. З них відкриваються мальовничі краєвиди та неповторні ландшафти, що захоплюють дух, а прокладені екологічні  стежки та туристичні маршрути допомагають туристам безпечно мандрувати вершинами.

При цьому не варто забувати, що гори таять багато серйозних небезпек до яких потрібно бути завжди готовому. Це можуть бути складні погодні умови: затяжні дощі, буревії,  снігопади, сходження снігових лавин і селів, повінь, густі тумани, небезпека від хижих звірів,  руйнування доріг. У гори приїжджає велика кількість туристів, і багато хто одразу прагне підкорити вершини, полонини, хребти, схили.  Тому для безпечного  відпочинку у Карпатах потрібні певні знання, підготовка  та спорядження.

Щоб  туристична подорож принесла вам тільки задоволення — запам’ятайте  правила  поведінки в горах:

  1. Перед виходом на маршрут з’ясуйте, який прогноз погоди  передбачений на час вашого перебування у регіоні.
  2. Не ходіть в гори поодинці. Це досить небезпечно. Іноді шанс вижити одному в горах складає 50% на 50%. Це найголовніше правило, порушення якого щорічно обриває в Карпатах життя людей.
  3. Занотуйте собі в мобільники контактні телефони гірських пошуково-рятувальних підрозділів того району, в якому ви збираєтесь подорожувати. 4. Перед тим, як йти в гори з друзями, впевніться, що ні в кого з ваших супутників немає проблем з здоров’ям. В будь-якому випадку майте з собою медичну аптечку з найнеобхіднішими медикаментами.
  4. Якщо ви ніколи не були в горах і не можете приєднатись до досвідчених туристів — замовте собі професійного гіда, який не тільки безпечно проведе вас найцікавішими стежками, але й розповість про все, що зустрінеться на вашому шляху.
  5. Якщо ви ведете в гори дітей, особливо чужих, пам’ятайте про свою відповідальність перед їх батьками.
  6. Не поєднуйте пікніки, шашлики, випивку спиртного з гірською зоною. Краще займіться цим просто на природі в мальовничій місцевості неподалік цивілізації. Вершини відвідують тільки тверезі.
  7. Збираючись в Карпати сплануйте маршрут спочатку менш насичений високогір’ям. Підберіть його відповідно до рівня вашого досвіду та вашого туристського спорядження. Не намагайтесь обійти і побачити все зразу. У Вас все життя попереду.
  8.    Не пошкодуйте коштів на придбання GPS? компаса та топографічних карт.
  9. Ходіть туристичними стежками, не шукайте собі в нетрях зустрічі з ведмедицею, особливо коли вона з ведмежатами, уникайте зустрічі з диким кабаном та іншими хижими звірами . Не намагайтесь заходити туди, де рідко ступає нога туриста.
  10. Ніколи не намагайтесь пройти зарості жерепу (сосни альпійської) без чіткої стежки і не заглиблюйтесь в них більш ніж на 5-10 метрів.
  11. На гірських стежках уважно дивіться під ноги, особливо після дощу, щоб не наступити на хвіст гадюці, яких в Карпатах є досить багато, навіть у високогір’ї
  12. При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг виходьте до струмка – униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей. Якщо ви натрапили на лісову дорогу вона виведе вас до житла, а сліди машин до населеного пункту
  13. Не спокушайтесь можливістю покататися на сніжниках, які часто зберігаються в горах  до кінця літа, фотографуватися на сніжних карнизах і походити по сніжних мостах, що  утворюються нижче водоспадів.
  14. Не залазьте без страховки на скелі та кам’яні брили .
  15. Не влаштовуйтесь на нічліг високо в горах ( особливо на вершинах), звідки в екстреному випадку важко спуститися вниз.

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація