Частина 6. Феномен виживання в Чивчинських горах, єдиного сина Горюка, якого назвали Вовчуком.

Автор: Я. Зеленчук, І. Зеленчук

Нераз, ночами вили вовки у лісах, навколо Горюкової хати. Уратована дитина, також жалісно плакала. Малий хлопчік сильно банував за доброю вовчицею, що викормила його своїм молоком. Вона навчила його сире м’ясо їсти і по-вовчому вити. Багато пішло часу, труду і терпеливости  у Горюка, аби навчити свою здичавілу дитину, найпростішої людської поведінки.

Але поволі, Горюків синок, таки звик до свого дєді. Вже не тікав від нього. Поступово навчився їсти, не сире, а печене й варене м’ясо. А в кінці, його синок помали зачєв людською мовою говорити. Одного разу, ще приходила до їхньої хати, стара добра вовчиця-годувальниця, що своїм молоком викормила маленьку дитину. Довго тоді сиділа дивна вовчиця під дверима їхньої хати і тихонько вила … Після того чудесного випадку, коли тота вовчиця із собов забрали і своїм молоком викормила Горюкового сина, він не убив ні одного вовка у Чивчинських пралісах і полонинах.

Згодом щасливий Горюк, назвав свого врятованого сина Вовчюком. Він навчився носити на собі тепле вбрання, із хутра і шкіри диких звірів. Але не дивно, що малий Вовчюк, ні за що на світі, не хотів одягнути ніяке вбрання, зроблене із вовчього хутра.

Зовсім скоро проминуло цілих двадцять років. Підріс молодий Вовчюк, красним леґінем став. Виріс здоровий, кремезний і плечистий парубок. Життєвою силою, геть перевищив свого дєдю. Із лиця Вовчюк, у свого дєдю удавси. Лиш відрізнявся від дєді, вищим ростом і більшою силою. Із найменшої причини, малий Вовчюк злився і лютував. Поступово почав Горюк задумуватися, що йому дальше із своїм єдиним сином робити. Він навчив його всего того, що сам знав і вмів робити. А головне, шо вин навчив сина Богу молитися. Перед сходом сонця, вони разом виходили із хати, поверталися на схід сонця. Щиро молилися, рукою били себе у груди тай світу землю цілували.

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація