Автор: Іван Коляджин

ВИДАНО КНИГУ «ЛІТОПИС ПРИРОДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ. ТОМ XI»»

«Літопис природи НПП «Верховинський». Том XI»

У відповідності до Положення про Національний природний парк «Верховинський», вся діяльність установи направлена на збереження природних комплексів і об’єктів та дослідження природних процесів. Для проведення детальних досліджень на території Парку залучаються вузькоспеціалізовані фахівці, співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук і аспіранти з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національного лісотехнічного університету України, Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України й інших установ. Фенологічні спостереження також проводяться працівниками науково-дослідного відділу та службою державної охорони в основному на феномаршрутах та фенопунктах, а гідрологічні – на гідропостах. Спеціалісти науково-дослідного відділу Парку опрацьовують та узагальнюють дані первинних спостережень і наукових досліджень проведених на його території. На їх основі, в кінці кожного року, видається книга «Літопис природи», в якій сконцентровані основні результати спостережень за природними процесами і явищами.

У 2023 році видано одинадцятий том основного звітного документу про науково-дослідну роботу – «Літопис природи Національного природного парку «Верховинський»», що складається з 11 розділів на 516 сторінках. В тексті вміщено 165 таблиць, 21 картосхема та 152 ілюстрації.

У книгах «Літопис природи» вміщені: інформація про стан екосистем, їх компонентів та узагальнені дані первинних спостережень, в зборі яких були задіяні інспектори природно-заповідного фонду Буркутського, Чивчинського, Прикордонного Перкалабського та Добринського природоохоронних науково-дослідних відділень (ПНДВ) а також працівники науково-дослідного відділу.

Кожний том «Літопису природи» погоджується заступником директора з науково-дослідної роботи та затверджується директором Парку.

Одним із найважливіших моніторингових досліджень являються фенологічні спостереження. Фенологія вивчає періодичні явища в живій і неживій природі, що пов’язані зі змінами пір року, а також фази розвитку рослин та сезонні особливості розвитку й активності тварин. Метою фенологічних спостережень, які є основою наукових досліджень на природно-заповідних територіях, є виявлення впливів та взаємозалежностей між сезонною ритмікою рослин та тварин, строках їх настання і причин, що визначають ці терміни. Документ «Літопис природи» містить в собі всю інформацію про поточний стан екосистем та їх компонентів.

Матеріали, опубліковані у науково-дослідній роботі, можуть бути використані науковцями для аналізу та виявлення взаємозв’язків у живій та неживій природі, здійснення наукових досліджень, написання дисертацій та наукових робіт, що пов’язані з територією Національного природного парку «Верховинський» та Чивчино-Гринявських гір.

Новини

Розглянуто  статтю пана Петра Тєстова

Нами працівниками установи розглянуто  статтю пана Петра Тєстова – нашого доброго товариша і захисника нашої установи на всіх рівнях за що ми йому щиро вдячні всім колективом. Нашим спільним заданням являється збереження та примноження природи – адже це наша спільна ціль, тим більше що значна частина території природно- заповідного фонду нашої держави зруйнована війною і […]

  • Новини установи

Участь в онлайн семінарі

Сьогодні, 25 квітня директор НПП «Верховинський» Михайло НЕЧАЙ, та провідний інженер з охорони праці Леся СОКОЛОВСЬКА, взяли участь в онлайн семінарі, який присвячений відзначенню Дню охорони праці у 2024 році. 📌Відповідно до Указу Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 щороку 28 квітня, у Всесвітній день охорони праці проводиться під гаслом⚠️ «Забезпечуємо безпеку та здорову працю […]

  • Новини установи