Розглянуто  статтю пана Петра Тєстова

Нами працівниками установи розглянуто  статтю пана Петра Тєстова – нашого доброго товариша і захисника нашої установи на всіх рівнях за що ми йому щиро вдячні всім колективом.

Нашим спільним заданням являється збереження та примноження природи – адже це наша спільна ціль, тим більше що значна частина території природно- заповідного фонду нашої держави зруйнована війною і для її відродження доведеться прикласти багато зусиль та важкої праці громадян України та працівників ПЗФ.

На минулорічні зауваження автора статті колективом НПП “Верховинський” відреаговано, а саме проведено дві науково-технічні наради, під час яких переглянуто, вивчено та скорочено протипожежні розриви з 57,6га, (13585м3) до 21,8га, (7256м3), що в кінцевому результаті стало менше на 47% та 6200м3 згідно запланованого матеріалами лісовпорядкування до минулорічного перегляду.

Окрім того згідно з рішенням прийнятим на двох нарадах НТР паном Петром Тєстовим було по обіцяно домогтися внесення поправок до законодавчих документів, які регламентують створення протипожежних розривів, які на його думку є шкідливими для природо-заповідного фонду.

Нажаль чинні нормативно-правові акти (зокрема – Постанова КМУ № 612 від 20.05.2022 р.) зобов’язують власників лісів і постійних лісокористувачів, яким і є НПП «Верховинський», з метою зменшення кількості площі лісових пожеж, відповідно до пп. 2 п. 27 вищенаведеної Постанови, здійснювати обмежувальні заходи шляхом, у тому числі створенням протипожежних розривів.

Адміністрацією Парку підготовлено відповідні запити на адреси обласної природоохоронної прокуратури, регіональної екологічної інспекції та Львівської лісовпорядної експедиції з ціллю отримання фахової відповіді щодо правових норм з піднятих питань автором статті.

Новини

Сприяння розвитку науки в регіоні

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ Одягайтесь відповідно Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. Перевіряйте місце привалу Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь […]

  • Без категорії