ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

Автор: М. Бушватюк

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ
Одягайтесь відповідно
Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.
Перевіряйте місце привалу
Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь куди – пошурхотіть чи постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.
Не торкайтесь неперевірених предметів руками
Змії часто ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.
Не робіть різких рухів
Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже як правило змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону.
Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки.
ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ВКУСИЛА ЗМІЯ?
Укус гадюки надзвичайно рідко призводить до смерті. Водночас, якщо вас укусила змія варто одразу звернутись за медичною допомогою, адже укус може мати важкі прояви та серйозні наслідки. Особливо небезпечними вони є для дітей, людей похилого віку та людей зі зниженим імунітетом.
Отрута гадюки справляє гемолітичну дію (викликає руйнування червоних кров’яних тілець крові) на людський організм. Після укусу на ураженому місці спостерігається болючий набряк з множинними дрібними крововиливами — геморагіями. Отрута швидко вражає життєво важливі системи організму людини: з’являється загальна слабкість, тиск сильно знижується, виникає головний біль, задишка, запаморочення, набряк тканин та запалення лімфатичних вузлів.
У разі укусу намагайтесь якнайшвидше потрапити до лікаря, щоби отримати необхідну допомогу. Якщо транспортування до лікарні вимагає певного часу, надайте домедичну допомогу постраждалому:
Зберігайте спокій і стежте, щоби постраждалий менше рухався.
Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо
На місце укусу накладіть стерильну пов’язку з антисептиком.
Дайте постраждалому воду – при укусі змії важливо багато пити.
Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.
При транспортуванні покладіть уражену кінцівку на підвищення.
Якщо є така можливість, прикладіть до рани лід, обгорнутий у тканину.
ЧОГО НЕ ВАРТО РОБИТИ ПРИ УКУСІ ЗМІЇ:
Не намагайтесь обробляти рану додатково;
Не припікайте рану;
Не накладайте джгут;
Не висмоктуйте отруту: таким чином вірогідність зараження збільшується, до того ж небезпеці піддається й людина, у якої отрута опинилась у роті. Відсмоктувати отруту можна тільки у тому випадку, якщо в найближчі години неможливо отримати медичну допомогу.
Не вживайте алкоголь.
Запам’ятайте, найголовніша допомога для постраждалого – медична, тому якнайшвидше доправте постраждалого у лікарню.
Фото з території НПП “Верховинський”, Прикордонне ПНДВ
На зображенні може бути: соснова шишка, гриб-дощовик та трава
Переглянути статистику та оголошення
Просувати допис
Подобається

Коментувати
Поширити

Новини

«У гостях у лісовичка»

В Верхньоясенівському ЗДО «Гуцулятко» для найменших відбувся цікавий захід на тему: «У гостях у лісовичка». Щоб нормалізувати увагу й активність, відновити сили й настрій, фахівці Парку заняття розпочали з фізкультхвилинки. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомились із лісовичком- це лісовий господар,  з лісовими мешканцями,  🐻🐰 🦊🐭 лісовими рослинами,💐  деревами,🌲🌳 ягодами та грибами. 🍓🍒🍄‍🍄 Також за […]

  • Екоосвіта

Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️

На територію НПП «Верховинський» завітала справжня зима. Вже постійним снігом вкрилися гори. ❄️🌨❄️ 📸 Зимовими світлинами поділилися працівники природоохоронних  науково -дослідних відділень Парку. 📌Що варто знати туристам про зимовий похід. Найперше – вони неймовірно гарні. Але необхідно розуміти, що зимові та літні гори – це різні речі, і до багатьох моментів слід підготуватися заздалегідь. Надаємо […]

  • Мандрівникам
  • Науково-дослідний відділ
  • Охорона природи
  • Рекреація

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку.

Фахівці відділу рекреації спільно з інспекторами продовжують свою роботу по облагородженню рекреаційних місць на території Парку. Зокрема, розчистили джерела питної води та встановили дерев’яні кринички .💧 📌 Для мінерального джерела «Буркут» на полонині Брюсний, Буркутського ПНДВ. 📌 В урочищі Мокрин, Чивчинського ПНДВ та на полонині Танасенькова під горою Чивчин, 🏔 Добринського ПНДВ. 🏕 Для того, […]

  • Мандрівникам
  • Охорона природи
  • Рекреація