Природно-ландшафтна та історико-культурна цінність гірських теренів Верховинського регіону Українських Карпат.

Автор: Я.Зеленчук І.Зеленчук

До 600-річчя першої письмової згадки про гуцульське село Жаб’є – сучасне селище Верховина.

         Частина І. Ідея науково-дослідного проекту «Збереження і розвиток визначних пам’яток природних ландшафтів та історії і культури Верховинщини в Українських Карпатах».

Гуцульський історико-етнографічний регіон України займає особливе місце в науково-практичних розробках сучасних проектів соціально-економічного та культурно-мистецького розвитку гірської та високогірної території Українських Карпат. В цьому зв’язку, важливим аспектом сприяння відродженню та розвитку Гуцульського регіону України є наукова розробка і практичне втілення важливої  ідеї та прикладного проекту збереження і сталого розвитку Верховинського району в незалежній Україні.

На Верховинщині розташовані багато цінних високогірних природо –  заповідних територій Чорногірського гірського масиву і Чивчино-Гринявських гір в Українських Карпатах, які підпорядковані Карпатському національному природному парку та Національному природному парку «Верховинський».

Велику природну й історичну цінність мають терени селища Верховина, як діючого адміністративно-територіального центру сучасного Верховинського району, Івано-Франківської обл. та самобутнього історико-етнографічного ядра Гуцульського регіону України.

Одним із практичних прикладів наукової розробки концепції збереження та збалансованого розвитку Верховинського гірського району в Українських Карпатах, в умовах нового адміністративно-територіального устрою України, може бути прикладний проект: «Збереження і розвиток визначних пам’яток природних ландшафтів та історії і культури Верховинщини в Українських Карпатах». Він безпосередньо стосується перспектив сталого соціально-економічного розвитку території Верховинського району Івано-Франківської області. Даний проект розроблюється спільними зусиллями працівників Національного природного парку «Верховинський», Відділу освіти Верховинської територіальної громади та активістами ГО «Верховинського центру дослідження і розвитку Гуцульщини».

Ярослав Зеленчук, Іван Зеленчук, Національний природний парк «Верховинський».

 

 

Новини

📌Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку🏞

Фахівці відділу рекреації та служби державної охорони, провели комплексну експедицію на території Парку з метою обстеження туристичних маршрутів, екологічних стежок, рекреаційних місць та відзняття фото-відео з цікавими туристичними локаціями. Під час експедиції були обстежені еколого-пізнавальні туристичні маршрути: «Лостун», «Чивчин», «Монастирський» та цікаві туристичні локації: г. Чивчин, болото Висяче, Мокринів Камінь, Кляуза Лостун, Кляуза Лостунець, пол. […]

  • Рекреація
  • Мандрівникам
  • Охорона природи

🎣 27 червня – Всесвітній день рибальства 🌍

27 червня – Всесвітній день рибальства Сьогодні згадуємо чудовий день біля озера, коли ми разом з дітками вирушили на риболовлю. Сонце лагідно світило, вода блищала, а маленькі рибалки з захопленням опановували перші навички – хтось тримав вудилище вперше, а хтось уже вчив інших. Але для нас це був не просто відпочинок. Ми говорили з дітьми […]

  • Рекреація
  • Екоосвіта

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах

Транскордонний біосферний резерват в Карпатах — це стратегічна ініціатива, яка дає рисі й ведмедеві шанс на довготривале збереження через об’єднання зусиль України та Румунії. Він створює умови для природного життя, безпечної міграції та стабільної популяції великих хижаків у одному з найбільш біорізноманітних регіонів Європи. Міжнародна співпраця у природоохоронній сфері є надзвичайно важливою для збереження біорізноманіття […]

  • Охорона природи
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи