Акустичний моніторинг

Протягом 1-9 листопада 2023 року на території Буркутського ПНДВ національного природного парку «Верховинський» проводились дослідження мігруючих через територію  природоохоронної установи птахів методом пасивного акустичного моніторингу (запровадженого в Карпатському регіоні Франкфуртським зоологічним товариством). На території ПНДВ було встановлено акустичний ресівер SongMeter-micro, який було налаштовано для аудіозапису в ранішні і вечірні часи. Прилад реєстрував вокалізацію птахів які пролітали над ним або зупинялись біля нього. У результаті було отримано 54 години записів акустичних спостережень. Ідентифікація отриманих даних за допомогою програмного обладнання BirdNet вмонтованого в програму RavenPro 1.6 надало більше 10 тисяч детекцій співу птахів. «Ручне» прослуховування обраних програмою відрізків аудіозапису, та перегляд сонограм, дозволив виявити 3 нові види для орнітофауни національного природного парку «Верховинський», які досі не реєструвались традиційними методами досліджень – маршрутними і точковими обліками птахів. Було зареєстровано гуску білолобу (Anser albifrons), дрозда білобрового (Turdus iliacus) та чечітку звичайну (Acanthis flammea).

Новини

Територію парку НПП «Верховинський» відвідала Нечеснюк Юлія – претендент на отримання номінації національної рекодсменки в якості першої українки, що зійшла на 100 найвищих вершин Українських Карпат. Працівники відділу рекреації та служби державної охорони ПЗФ взяли активну участь у сходженні на гори, які увійшли до 100 найвищих в Українських Карпатах, а саме: Чивчин, Велика Будийовська, Сілігул, […]

  • Без категорії

Сертифікація Еколого-освітнього візит-центру Національного природного парку «Верховинський» відповідно екологічному стандарту «Зелений офіс»

З 7 по 9 листопада Еколого-освітній візит-центр Національного природного парку «Верховинський» успішно пройшов сертифікацію відповідно екологічному стандарту «Зелений офіс». У заході взяли участь: Власенко Сергій Геннадійович заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, ВГО «Жива планета» та представники із семи природоохоронних установ України.  

  • Без категорії

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів.

6 листопада – Міжнародний день запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Для України, ця подія має особливе та важливе значення. Війна, якими б не були її причини, приносить невимовний жах для цивільного населення і може протягом лічених хвилин знищити те, що іноді було створено цілими поколіннями. Адже, крім людських страждань, що […]

  • Екоосвіта