Що робити, якщо ви заблукали у лісі?

Що робити, якщо ви заблукали у лісі?

Телефон! Бережіть батарею. Якщо заряд низький, подзвоніть рятувальникам, номер: 101. А також напишіть повідомлення або подзвоніть близькій людині, яка швидко організує пошук. Надайте їм детальну інформацію місця, де ви перебуваєте. 

ЯКЩО ВИ ЗАБЛУКАЛИ У ЛІСІ

Подорожувати лісом цікаво та інтересно. Однак тут нас підстерігає безліч небезпек! Пам`ятайте! Куди б ви не пішли і де б не перебували, ви можете опинитись у екстремальних умовах.

Якщо ви зрозуміли, що заблукали, насамперед негайно зупиніться, спробуйте зосередитися і не панікуйте. Постарайтеся згадати місце, або його прикмети, звідки  почалася  ваша подорож.

Для цього:

– згадайте останню прикмету на вашому шляху і по можливості постарайтеся вибратися до неї.

Прислухайтеся. Можливо почуєте шум автомобільних двигунів, гавкіт собак або присутність людей. Старайтесь кричати та створювати шум, можливо вас почують.

Якщо орієнтирів немає, залізьте на найвище дерево - погляд з висоти допомагає краще зорієнтуватися.

При відсутності знайомих орієнтирів, стежок і доріг виходьте до струмка - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка - до людей. Якщо ви натрапили на лісову дорогу вона виведе вас до житла, а сліди машин до населеного пункту. При відсутності компаса зорієнтуватися в лісі допоможуть деякі природні прикмети.

Смола на хвойних деревах у спекотний день зазвичай виділяється з південної сторони. Мох і лишайники виростають частіше на північній стороні каменів і стовбурів дерев. Кора дерев чистіша, світліша й еластичніша з південного боку, темніша й грубіша – з північного.

Великі мурашники частіше розташовуються з південного боку дерев. Гриби ростуть на північній стороні дерева, а на південній стороні, особливо в суху пору, грибів майже не буває.

Запам'ятовуйте орієнтири під час руху у лісі. Щоб не заблукати – лишайте примітки. Без зорових орієнтирів людина в лісі починає кружляти.

Постарайтеся в безпечному місці розпалити вогнище. Пам‘ятайте! Головний маяк – це дим! Рано чи пізно вас почнуть шукати рятувальники. Щоб вдень вас було видно з великої відстані, підкидайте в багаття сирі гілки, листя або траву. У ясний безвітряний день такий дим видно неозброєним оком на десятки кілометрів.  Ніколи не залишайте вогнище без догляду, воно може бути причиною лісової пожежі.

Будьте обережні, у гірській місцевості можна натрапити скелі, кам’яні розсипи, урвища та провалля. Це дуже небезпечно і завжди старайтеся їх обійти.

Ніколи не пийте воду з річок та озер. Найбільш надійні джерела води - струмки.

Пам'ятайте - збирати можна тільки ті гриби та ягоди, які ви добре знаєте.

Уникайте диких тварин. Тварини нападають на людину - якщо вони поранені, перелякані несподіванкою або захищають своє потомство. При явно агресивному поводженні тварин можна використовувати як засіб захисту - вогонь або стукати палицею об дерево.

Будьте обережні при зустрічі зі зміями. У випадку зміїного укусу терміново видавіть з ранки краплі крові з отрутою та висмоктуйте впродовж півгодини, весь час спльовуючи. Цього не можна робити при наявності ранок на губах та у роті. Потім необхідно накласти щільну пов'язку вище місця укусу та негайно дістатися до лікарні.

Якщо ви опинилися біля вітровальних чи буреломних дерев - не затримуйтесь. Вони спираються одне на одне і можуть впасти, особливо під час вітру. Не ховайтеся під високими деревами, бо блискавка може вдарити у найвище місце.

Ніколи не пірнайте у незнайомому місці у водойму та уникайте води зі швидкою течією. Ніколи не плавайте наодинці.

При наявності мобільного зв’язку дзвоніть рятувальним службам.