«Бурий ведмідь під охороною НПП «Верховинський».

Автор: М.Повар

Бурий ведмідь є найбільшим хижаком України, який має історичний образ «хранителя» лісу, але на жаль опинився під загрозою вимирання в нашій країні. З 2003 року вид включили до Червоної книги України зі статусом “вид під загрозою зникнення”.

Лише за останні роки популяція бурого ведмедя в нашій країні значно зменшилася. Причини: нелегальне трофейне полювання, вилучення з дикої природи задля утримання в неволі і втрата оселищ через забруднення навколишнього середовища.

В рамках збереження популяції ведмедя бурого спеціалістами відділу еколого-освітньої роботи спільно з учнями молодших класів Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського  проведено заходи «Бурий ведмідь під охороною НПП «Верховинський».

Дружньою компанією всі учасники переглянули відеоматеріали про «поважного» жителя Парку зафіксованого за допомогою фотопасток, обговорили його звички та поведінку в природі, важливість збереження і охорони, а також на завершення пограли у гру «Пригоди ведмедика та його друзів», яка включала в себе розгадування тематичних кросвордів і практичного завдання – співіснування ведмедя з іншими тваринами Карпат.

 

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація