«Бурий ведмідь під охороною НПП «Верховинський».

Автор: М.Повар

Бурий ведмідь є найбільшим хижаком України, який має історичний образ «хранителя» лісу, але на жаль опинився під загрозою вимирання в нашій країні. З 2003 року вид включили до Червоної книги України зі статусом “вид під загрозою зникнення”.

Лише за останні роки популяція бурого ведмедя в нашій країні значно зменшилася. Причини: нелегальне трофейне полювання, вилучення з дикої природи задля утримання в неволі і втрата оселищ через забруднення навколишнього середовища.

В рамках збереження популяції ведмедя бурого спеціалістами відділу еколого-освітньої роботи спільно з учнями молодших класів Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського  проведено заходи «Бурий ведмідь під охороною НПП «Верховинський».

Дружньою компанією всі учасники переглянули відеоматеріали про «поважного» жителя Парку зафіксованого за допомогою фотопасток, обговорили його звички та поведінку в природі, важливість збереження і охорони, а також на завершення пограли у гру «Пригоди ведмедика та його друзів», яка включала в себе розгадування тематичних кросвордів і практичного завдання – співіснування ведмедя з іншими тваринами Карпат.

 

Новини

Проведено планову рейдову перевірку

Працівниками служби державної охорони провели планову рейдову перевірку по дотриманню та недопущенню випадків порушень природоохоронного законодавства, також з настанням періоду токування глухаря проведено огляд місць їх токування  на токовищах у межах території Парку. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу […]

  • Охорона природи

Огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський.

Працівниками НПП «Верховинський» здійснено огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський. Дане рекреаційне місце завжди популярне серед жителів нашого регіону та туристів, які зупиняються щоб попити чистої джерельної води і насолодитися навколишньою природою. Прибрано сміття біля джерела та альтанки для комфортного відпочинку подорожуючих.

  • Без категорії

Візит студентської молоді Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний природний парк “Верховинський” відвідали викладачі та студентська молодь Верховинського коледжу туризму і готельного господарства. Метою зустрічі було висвітлення діяльності Парку та важливості його функціонування на території Чивчино-Гринявських гір. Зі вступним словом виступив директор Парку – Михайло Нечай. Про діяльність, досягнення та перспективи розповіла Марія Бушватюк – в.о начальника відділу рекреації. За допомогою презентаційного матеріалу […]

  • Рекреація