«Бурий ведмідь під охороною НПП «Верховинський».

Автор: М.Повар

Бурий ведмідь є найбільшим хижаком України, який має історичний образ «хранителя» лісу, але на жаль опинився під загрозою вимирання в нашій країні. З 2003 року вид включили до Червоної книги України зі статусом “вид під загрозою зникнення”.

Лише за останні роки популяція бурого ведмедя в нашій країні значно зменшилася. Причини: нелегальне трофейне полювання, вилучення з дикої природи задля утримання в неволі і втрата оселищ через забруднення навколишнього середовища.

В рамках збереження популяції ведмедя бурого спеціалістами відділу еколого-освітньої роботи спільно з учнями молодших класів Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського  проведено заходи «Бурий ведмідь під охороною НПП «Верховинський».

Дружньою компанією всі учасники переглянули відеоматеріали про «поважного» жителя Парку зафіксованого за допомогою фотопасток, обговорили його звички та поведінку в природі, важливість збереження і охорони, а також на завершення пограли у гру «Пригоди ведмедика та його друзів», яка включала в себе розгадування тематичних кросвордів і практичного завдання – співіснування ведмедя з іншими тваринами Карпат.

 

Новини

Дякуємо ЗСУ за день!

29 вересня працівниками НПП “Верховинський”, спільно з Верхньоясенівським старостинським округом та Верхньоясенівською церковною громадою висаджено алею пам’яті туї європейської за загиблими у російсько-українській війні біля Церкви Пресвятої Тройці в с. Верхній Ясенів. Пам’ятаємо! Дякуємо ЗСУ за день! Дякуємо за захист! Хай береже Вас Господь!

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація

Що таке батарейка, і в чому її небезпека?

Саме на таку тему спеціалісти відділу еколого- освітньої роботи Парку вирішили поговорити із здобувачами освіти Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського. Діти отримали відповідь на питання, яка шкода від батарейок криється в самій  її будові, про шкоду батарейок для навколишнього середовища, а також про шкоду батарейок для людини. І це тільки основне. Але ми ще розповіли дітям, […]

  • Екоосвіта

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта