Частина 2. В чотиритомному творі Ст. Вінценза «Зелена Карпатська Євангелія» майстерно зображена природа Українських Карпат й традиційна культура Гуцульщини.

Автор: Я. Зеленчук, І. Зеленчук

Із історії Гуцульщини відомо, що Ст. Вінценз, народився, виростав і першу половину свого життя провів у гірських селах Жаб’євщини, яка здавна була історико-етнографічним центром Гуцульщини. Він безпосередньо вивчив багату природу і самобутню культуру цього Карпатського гірського краю України.

Під час Другої світової війни, настав дуже важкий період в житті і творчості Ст. Вінценза та його сім’ї. Тільки завдяки допомозі корінного жителя Бистреця, досвідченого мисливця Петра Білоголового (Маркового), доктор Ст. Вінценз, із дружиною Іриною, сином Анджеєм і дочкою Барбарою, та їхніми друзями перебралися в Угорщину. Таким чином, другу половину життя і творчої діяльності, сім’я Вінцензів проживала у кількох європейських країнах: Угорщині, Західній Німеччині, Франції (Гренобль) і Швейцарії (Лозанна).

Головний художньо-міфологічний твір Ст. Вінценза, під загальною назвою «На високій полонині», створювався автором на фактичній історично-документальній основі, протягом 40 років життя. Він складається із чотирьох книг: «Правда старовіку» (Варшава, 1938 рік); «Звада» (Лондон, 1970 рік); «Листи з неба» (Лондон, 1974 рік); «Барвінковий вінок» (Лондон, 1979 рік). Загальний об’єм цієї епічної праці містить 2000 стор. Даний твір одержав філософсько-метафоричну назву «Зелена Карпатська Євангелія». Для нас дуже важливо, що в ньому майстерно описано перлини природи і екології Верховинського регіону Українських Карпат та самобутню духовну і етнокультурну спадщину давньої Гуцульщини.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація