Частина 2. В чотиритомному творі Ст. Вінценза «Зелена Карпатська Євангелія» майстерно зображена природа Українських Карпат й традиційна культура Гуцульщини.

Автор: Я. Зеленчук, І. Зеленчук

Із історії Гуцульщини відомо, що Ст. Вінценз, народився, виростав і першу половину свого життя провів у гірських селах Жаб’євщини, яка здавна була історико-етнографічним центром Гуцульщини. Він безпосередньо вивчив багату природу і самобутню культуру цього Карпатського гірського краю України.

Під час Другої світової війни, настав дуже важкий період в житті і творчості Ст. Вінценза та його сім’ї. Тільки завдяки допомозі корінного жителя Бистреця, досвідченого мисливця Петра Білоголового (Маркового), доктор Ст. Вінценз, із дружиною Іриною, сином Анджеєм і дочкою Барбарою, та їхніми друзями перебралися в Угорщину. Таким чином, другу половину життя і творчої діяльності, сім’я Вінцензів проживала у кількох європейських країнах: Угорщині, Західній Німеччині, Франції (Гренобль) і Швейцарії (Лозанна).

Головний художньо-міфологічний твір Ст. Вінценза, під загальною назвою «На високій полонині», створювався автором на фактичній історично-документальній основі, протягом 40 років життя. Він складається із чотирьох книг: «Правда старовіку» (Варшава, 1938 рік); «Звада» (Лондон, 1970 рік); «Листи з неба» (Лондон, 1974 рік); «Барвінковий вінок» (Лондон, 1979 рік). Загальний об’єм цієї епічної праці містить 2000 стор. Даний твір одержав філософсько-метафоричну назву «Зелена Карпатська Євангелія». Для нас дуже важливо, що в ньому майстерно описано перлини природи і екології Верховинського регіону Українських Карпат та самобутню духовну і етнокультурну спадщину давньої Гуцульщини.

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація