Частина 2. В чотиритомному творі Ст. Вінценза «Зелена Карпатська Євангелія» майстерно зображена природа Українських Карпат й традиційна культура Гуцульщини.

Автор: Я. Зеленчук, І. Зеленчук

Із історії Гуцульщини відомо, що Ст. Вінценз, народився, виростав і першу половину свого життя провів у гірських селах Жаб’євщини, яка здавна була історико-етнографічним центром Гуцульщини. Він безпосередньо вивчив багату природу і самобутню культуру цього Карпатського гірського краю України.

Під час Другої світової війни, настав дуже важкий період в житті і творчості Ст. Вінценза та його сім’ї. Тільки завдяки допомозі корінного жителя Бистреця, досвідченого мисливця Петра Білоголового (Маркового), доктор Ст. Вінценз, із дружиною Іриною, сином Анджеєм і дочкою Барбарою, та їхніми друзями перебралися в Угорщину. Таким чином, другу половину життя і творчої діяльності, сім’я Вінцензів проживала у кількох європейських країнах: Угорщині, Західній Німеччині, Франції (Гренобль) і Швейцарії (Лозанна).

Головний художньо-міфологічний твір Ст. Вінценза, під загальною назвою «На високій полонині», створювався автором на фактичній історично-документальній основі, протягом 40 років життя. Він складається із чотирьох книг: «Правда старовіку» (Варшава, 1938 рік); «Звада» (Лондон, 1970 рік); «Листи з неба» (Лондон, 1974 рік); «Барвінковий вінок» (Лондон, 1979 рік). Загальний об’єм цієї епічної праці містить 2000 стор. Даний твір одержав філософсько-метафоричну назву «Зелена Карпатська Євангелія». Для нас дуже важливо, що в ньому майстерно описано перлини природи і екології Верховинського регіону Українських Карпат та самобутню духовну і етнокультурну спадщину давньої Гуцульщини.

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта