День Пасічника

Автор: М.Повар


З нагоди святкувань екологічних свят відділом еколого-освітньої роботи розпочинається цикл інтерв’ю з людьми, які працюють на благо Парку та мають цікаві захоплення, щоб поділитися з Вами своїм досвідом та правильним екологічним господарюванням, а також надати відповідну консультацію.
Сьогодні ми представляємо Вам розмову присвячену Всесвітньому дню бджоли, із людиною, яка все знає про бджіл, що відзначається щорічно 20 травня з 1997 року.
Знайомтеся, Іван Боцвінок, працює в Парку на посаді заступника директора, людина, яка не тільки стоїть на варті охорони природи, а й професійно займається бджолярством.
Як розповів нам в розмові Іван Дмитрович, пасічництво зацікавило його дякуючи близьким друзям, які і навчили його правильному поводженні з “маленькими трудівницями”.
Стаж п. Івана в пасічництві складає близько 35 років і на даний час у вуликах, які розташовані в домашньому господарстві проживає 20 бджолосімей.
Цікавою була розповідь і про роботу маленьких бджілок, і короткі історичні дані якими поділився з нами господар.
Тільки уявіть собі:
– бджоли запилюють більшу частину плодовоовочевих культур, цим самим сприяючи збереженню біорізноманіття в природі;
– бджільництво постачає цінний харчовий і лікувальний продукт – мед, віск, прополіс, квітковий пилок, маточне молочко, тощо;
– бджоли відмінний навігатор. Вони можуть рухатися в повітрі вперед, назад, вбік, здатні висіти на одному місці певний період часу;
– щоб зібрати нектар для однієї ложки меду (30гр), бджола повинна зробити 2000 вильотів.

Територія НПП «Верховинський» є найбільш віддалена і важкодоступна частина Українських Карпат, багата різноманітністю флори та  фауни, яка завдяки унікальному природному розташуванню має величезний потенціал можливості ведення бджільництва та  сприяє збереженню генетичного фону аборигенного виду бджоли Карпатської.

Найціннішим і екологічно чистим вважається гірський мед.

На сьогоднішній день науковці НПП “Верховинський” працюють над проєктом по “Збереженні Карпатської бджоли шляхом створення мобільної пасіки на території НПП “Верховинський”, як метод відтоврення унікальної природної спадщини”.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ