День Пасічника

Автор: М.Повар


З нагоди святкувань екологічних свят відділом еколого-освітньої роботи розпочинається цикл інтерв’ю з людьми, які працюють на благо Парку та мають цікаві захоплення, щоб поділитися з Вами своїм досвідом та правильним екологічним господарюванням, а також надати відповідну консультацію.
Сьогодні ми представляємо Вам розмову присвячену Всесвітньому дню бджоли, із людиною, яка все знає про бджіл, що відзначається щорічно 20 травня з 1997 року.
Знайомтеся, Іван Боцвінок, працює в Парку на посаді заступника директора, людина, яка не тільки стоїть на варті охорони природи, а й професійно займається бджолярством.
Як розповів нам в розмові Іван Дмитрович, пасічництво зацікавило його дякуючи близьким друзям, які і навчили його правильному поводженні з “маленькими трудівницями”.
Стаж п. Івана в пасічництві складає близько 35 років і на даний час у вуликах, які розташовані в домашньому господарстві проживає 20 бджолосімей.
Цікавою була розповідь і про роботу маленьких бджілок, і короткі історичні дані якими поділився з нами господар.
Тільки уявіть собі:
– бджоли запилюють більшу частину плодовоовочевих культур, цим самим сприяючи збереженню біорізноманіття в природі;
– бджільництво постачає цінний харчовий і лікувальний продукт – мед, віск, прополіс, квітковий пилок, маточне молочко, тощо;
– бджоли відмінний навігатор. Вони можуть рухатися в повітрі вперед, назад, вбік, здатні висіти на одному місці певний період часу;
– щоб зібрати нектар для однієї ложки меду (30гр), бджола повинна зробити 2000 вильотів.

Територія НПП «Верховинський» є найбільш віддалена і важкодоступна частина Українських Карпат, багата різноманітністю флори та  фауни, яка завдяки унікальному природному розташуванню має величезний потенціал можливості ведення бджільництва та  сприяє збереженню генетичного фону аборигенного виду бджоли Карпатської.

Найціннішим і екологічно чистим вважається гірський мед.

На сьогоднішній день науковці НПП “Верховинський” працюють над проєктом по “Збереженні Карпатської бджоли шляхом створення мобільної пасіки на території НПП “Верховинський”, як метод відтоврення унікальної природної спадщини”.

Новини

Дякуємо ЗСУ за день!

29 вересня працівниками НПП “Верховинський”, спільно з Верхньоясенівським старостинським округом та Верхньоясенівською церковною громадою висаджено алею пам’яті туї європейської за загиблими у російсько-українській війні біля Церкви Пресвятої Тройці в с. Верхній Ясенів. Пам’ятаємо! Дякуємо ЗСУ за день! Дякуємо за захист! Хай береже Вас Господь!

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація

Що таке батарейка, і в чому її небезпека?

Саме на таку тему спеціалісти відділу еколого- освітньої роботи Парку вирішили поговорити із здобувачами освіти Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського. Діти отримали відповідь на питання, яка шкода від батарейок криється в самій  її будові, про шкоду батарейок для навколишнього середовища, а також про шкоду батарейок для людини. І це тільки основне. Але ми ще розповіли дітям, […]

  • Екоосвіта

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта