День заповідників та національних природних парків

Автор: Провідний фахівець з екологічної освіти В.Максимюк

Відзначення  Дня заповідників та національних природних парків супроводжується  проведенням просвітницьких заходів, направлених на збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, метою яких є формування світоглядних орієнтирів людини, спільнот, суспільства на те, що  заповідники та національні парки є найвищою формою охорони природи в нашій державі,    підтримці екологічної рівноваги у природі.

Вперше з 1997 року  з ініціативи Центру охорони дикої природи і Всесвітнього фонду дикої природи 11 січня святкують День заповідників і національних парків.

Охорона природи це комплекс заходів із збереження, відновлення та раціонального використання природних ресурсів Землі, спрямований на захист природного навколишнього середовища, від забруднення, посиленої експлуатації та іншого шкідливого впливу життєдіяльності людини.

Природоохоронні території відіграють важливу роль у збереженні та стабільному функціонуванні природних екосистем. Вони є природно-заповідними категоріями вищого рангу, з режимом суворої заповідності. При цьому дозволяється гармонійно поєднувати   охорону природи та задоволення потреб  населення, що  сприяє розвитку рекреаційної діяльності.

Для покращення природоохоронної діяльності в НПП «Верховинський» функціонує еколого-освітній центр, в якому проводиться ознайомлення відвідувачів з історією та культурою регіону, де можна насолодитися чудовим відпочинком.    Еколого-освітній візит-центр є об’єктом пропагандистського та еколого-освітнього процесу, тут проводяться різноманітні тематично просвітницькі заходи та акції, для висвітлення тематики. У візит-центрі встановлено окремі модулі:

-лісова абетка;

-інтерактивний музей кіоск;

-лікарські рослини та рослини на межі зникнення;

-екосистема ялинових лісів;

-бурий ведмідь;

-хижаки;

-сарна європейська;

-VR окуляри.

Також пропонується відвідати туристичні маршрути на території Парку.

З великим задоволенням відвідувачі мандрують територією НПП «Верховинський»  насолоджуючись мальовничими незайманими куточками дикої природи нашого регіону, унікальними гірськими ландшафтами, стрімкими гірськими потоками з чистою джерельною водою та флористичним і фауністичним різноманіттям.

Туристи можуть у відведених рекреаційних місцях поставити намети, розвести багаття, зайнятися утилітарною рекреацією – збираючи гриби, ягоди та зілля для виготовлення фіто-чаїв.

 

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта