День зникаючих видів

Автор: М.Повар

Щорічно в третю п’ятницю травня тисячі людей у всьому світі беруть участь святкуванні  Дня зникаючих видів, закликаючи і вживаючи заходів для захисту видів від зникнення. Цей глобальний день дій був створений та заснований Девідом Робінсоном та Коаліцією зникаючих видів у 2006 році.

Про види, які знаходяться під загрозою зникнення, збереження яких є одним із завдань НПП «Верховинський» ознайомили здобувачів освіти Устеріківської гімназії працівники науково-дослідного відділу та відділу еколого-освітньої  роботи Парку.

Із презентаційного матеріалу продемонстрованого Людмилою Мацап’як та Василем  Максим’юком  слухачі дізналися:

  • про особливості території Парку;
  • про хребетних тварин, яких є 219 видів;
  • 132 види занесені до Червоних списків світу та України, із них 20 видів до Червоного списку МСОП;
  • 27 видів до Вашингтонської конвенції;
  • 57 видів до Бернської конвенції;
  • 47 видів до Боннської конвенції;
  • 81 вид до Червоної книги України.

А також відбувся дискусійний майданчик між спеціалістами та учнями в ході якого, було обговорено ймовірні причини видів тварин, які можуть бути під загрозою зникнення в найближчому майбутньому та можуть наражатися на ризик через такі фактори, як втрата довкілля, браконьєрство та інвазійні фактори, тощо.

Отже оберігаймо нашу природу, все в наших руках!

Новини

Лісові мешканці

Працівники  відділу еколого-освітньої роботи   провели захід в закладі дошкільної освіти “Сонечко” в смт. Верховина. Розпочали захід з фізкультхвилинки ,дітки із задоволенням виконували різні вправи . Також ознайомились з лісовими мешканцями і їхніми домівками та правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки  займились ліпленням  лісових  мешканців.

  • Екоосвіта

УВАГА! ОГОЛОШЕНО ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ПОЖЕЖНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

У зв’язку  з високим рівнем пожежної небезпеки на території Парку посилено режим охорони території від ймовірних пожеж. Тому відповідно до розпорядження дирекції Парку працівниками  служби державної охорони проведено огляд протипожежного обладнання та стан протипожежних водойм та   позачергове навчання з використанням наявного пожежного обладнання. Метою навчань було на практиці відпрацювати тактику, щодо ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних […]

  • Охорона природи

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи