До уваги збирачів ягід і грибів

Автор: Ю. Ватуйчак

Карпатські ліси багаті екологічно чистими грибами і ягодами. Їх збирання приносить задоволення людині, тому, що заодно можна помилуватися унікальною природою і неповторними краєвидами наших гір.

Адміністрація НПП «Верховинський» інформує  жителів району та любителів збору грибів і ягід, про те, що їх збір на території установи, для власних  потреб, безкоштовний.   Останнім часом збір дикоростучих є доходом місцевих жителів, які не мають постійного місця роботи. Вони продають гриби і ягоди на ринках та придорожніх стихійних базарах.  Життєвий досвід підказує, що гриби бажано збирати у кошики. Одне прохання до всіх любителів «тихого полювання» – дотримуватися правил  збору. Пам’ятаючи про збереження природи – гриби потрібно зрізати, а не зривати. При  зриванні гриба пошкоджується грибниця і організм втрачає здатність до самовідтворення. Ягоди бажано збирати тільки вручну,  старатися не зривати  недостиглі плоди, гілки і листя, що інколи приводить до всихання ягідного куща.

Важливо при відвідуванні території парку дотримуватися правил пожежної безпеки. Працівники служби державної охорони, в пунктах пропуску, ретельно перевіряють технічний стан транспортних засобів, проводять роз’яснювальні бесіди серед відвідувачів запобігаючи виникненню лісових пожеж.

Давайте жити за законами краси і добра та бережливого ставлення до природних багатств. Бережіть природу і вона вам віддячить сторицею.

Новини

День охорони навколишнього середовища

Усім нам подобається відчувати легенький вітерець, насолоджуватися співом птахів, ласувати фруктами й овочами, гуляти і дихати чистим повітрям. Тисячоліттями людина споживає дари природи, зазвичай не замислюючись, якої шкоди довкіллю може завдати її діяльність. Саме тому вкрай необхідно проводити виховну роботу з екологічного виховання. 5 червня весь світ відзначає День охорони навколишнього середовища. Цей день вважається […]

  • Екоосвіта

Працівники відділу рекреації та служби державної охорони взяли участь у онлайн-зустрічі з представниками Франкфуртського зоологічного товариства щодо підготовки і встановлення інформаційних стендів та превентивних (попереджувально-інформаційних) знаків.

  • Рекреація