До уваги збирачів ягід і грибів

Автор: Ю. Ватуйчак

Карпатські ліси багаті екологічно чистими грибами і ягодами. Їх збирання приносить задоволення людині, тому, що заодно можна помилуватися унікальною природою і неповторними краєвидами наших гір.

Адміністрація НПП «Верховинський» інформує  жителів району та любителів збору грибів і ягід, про те, що їх збір на території установи, для власних  потреб, безкоштовний.   Останнім часом збір дикоростучих є доходом місцевих жителів, які не мають постійного місця роботи. Вони продають гриби і ягоди на ринках та придорожніх стихійних базарах.  Життєвий досвід підказує, що гриби бажано збирати у кошики. Одне прохання до всіх любителів «тихого полювання» – дотримуватися правил  збору. Пам’ятаючи про збереження природи – гриби потрібно зрізати, а не зривати. При  зриванні гриба пошкоджується грибниця і організм втрачає здатність до самовідтворення. Ягоди бажано збирати тільки вручну,  старатися не зривати  недостиглі плоди, гілки і листя, що інколи приводить до всихання ягідного куща.

Важливо при відвідуванні території парку дотримуватися правил пожежної безпеки. Працівники служби державної охорони, в пунктах пропуску, ретельно перевіряють технічний стан транспортних засобів, проводять роз’яснювальні бесіди серед відвідувачів запобігаючи виникненню лісових пожеж.

Давайте жити за законами краси і добра та бережливого ставлення до природних багатств. Бережіть природу і вона вам віддячить сторицею.

Новини

Підведено підсумки навчань

За результатом освоєння програми проведеного навчання з основ знань законодавчих та нормативно-правових документів у природоохоронній діяльності, працівники СДО склали заліковий іспит. За проведеними підсумками, постійно діючою атестаційною комісією засвідчено, що більшість спеціалістів показали належний рівень знань. Таке навчання дає можливість підвищити рівень професійних та фахових знань кожному з працівників служби державної охорони. Набуті знання в […]

  • Новини установи

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи