До уваги збирачів ягід і грибів

Автор: Ю. Ватуйчак

Карпатські ліси багаті екологічно чистими грибами і ягодами. Їх збирання приносить задоволення людині, тому, що заодно можна помилуватися унікальною природою і неповторними краєвидами наших гір.

Адміністрація НПП «Верховинський» інформує  жителів району та любителів збору грибів і ягід, про те, що їх збір на території установи, для власних  потреб, безкоштовний.   Останнім часом збір дикоростучих є доходом місцевих жителів, які не мають постійного місця роботи. Вони продають гриби і ягоди на ринках та придорожніх стихійних базарах.  Життєвий досвід підказує, що гриби бажано збирати у кошики. Одне прохання до всіх любителів «тихого полювання» – дотримуватися правил  збору. Пам’ятаючи про збереження природи – гриби потрібно зрізати, а не зривати. При  зриванні гриба пошкоджується грибниця і організм втрачає здатність до самовідтворення. Ягоди бажано збирати тільки вручну,  старатися не зривати  недостиглі плоди, гілки і листя, що інколи приводить до всихання ягідного куща.

Важливо при відвідуванні території парку дотримуватися правил пожежної безпеки. Працівники служби державної охорони, в пунктах пропуску, ретельно перевіряють технічний стан транспортних засобів, проводять роз’яснювальні бесіди серед відвідувачів запобігаючи виникненню лісових пожеж.

Давайте жити за законами краси і добра та бережливого ставлення до природних багатств. Бережіть природу і вона вам віддячить сторицею.

Новини

Участь у засіданні приуроченому до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

02 лютого 2023 року національний природний парк «Верховинський» взяв у форматі онлайн, організатором якого виступив Департамент природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля. Під час засідання було розглянуто питання збереження Рамсарських угідь в контексті російської агресії, обговорено проведення заходів з відновлення, збереження та моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення. Збереження водно-болотних угідь – це не тільки очищення та […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів. У цей день в різних країнах світу […]

  • Екоосвіта