До уваги збирачів ягід і грибів

Автор: Ю. Ватуйчак

Карпатські ліси багаті екологічно чистими грибами і ягодами. Їх збирання приносить задоволення людині, тому, що заодно можна помилуватися унікальною природою і неповторними краєвидами наших гір.

Адміністрація НПП «Верховинський» інформує  жителів району та любителів збору грибів і ягід, про те, що їх збір на території установи, для власних  потреб, безкоштовний.   Останнім часом збір дикоростучих є доходом місцевих жителів, які не мають постійного місця роботи. Вони продають гриби і ягоди на ринках та придорожніх стихійних базарах.  Життєвий досвід підказує, що гриби бажано збирати у кошики. Одне прохання до всіх любителів «тихого полювання» – дотримуватися правил  збору. Пам’ятаючи про збереження природи – гриби потрібно зрізати, а не зривати. При  зриванні гриба пошкоджується грибниця і організм втрачає здатність до самовідтворення. Ягоди бажано збирати тільки вручну,  старатися не зривати  недостиглі плоди, гілки і листя, що інколи приводить до всихання ягідного куща.

Важливо при відвідуванні території парку дотримуватися правил пожежної безпеки. Працівники служби державної охорони, в пунктах пропуску, ретельно перевіряють технічний стан транспортних засобів, проводять роз’яснювальні бесіди серед відвідувачів запобігаючи виникненню лісових пожеж.

Давайте жити за законами краси і добра та бережливого ставлення до природних багатств. Бережіть природу і вона вам віддячить сторицею.

Новини

Дякуємо ЗСУ за день!

29 вересня працівниками НПП “Верховинський”, спільно з Верхньоясенівським старостинським округом та Верхньоясенівською церковною громадою висаджено алею пам’яті туї європейської за загиблими у російсько-українській війні біля Церкви Пресвятої Тройці в с. Верхній Ясенів. Пам’ятаємо! Дякуємо ЗСУ за день! Дякуємо за захист! Хай береже Вас Господь!

  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Рекреація

Що таке батарейка, і в чому її небезпека?

Саме на таку тему спеціалісти відділу еколого- освітньої роботи Парку вирішили поговорити із здобувачами освіти Криворівнянського ліцею ім. М.Грушевського. Діти отримали відповідь на питання, яка шкода від батарейок криється в самій  її будові, про шкоду батарейок для навколишнього середовища, а також про шкоду батарейок для людини. І це тільки основне. Але ми ще розповіли дітям, […]

  • Екоосвіта

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта