Дослідження лишайників на території НПП “Верховинський”

Автор: А. Зітенюк

Помірно тепла осінь продовжила польовий період 2023 року і дала змогу провести ще ряд експедиційних виїздів. Так, на початку жовтня, на території Буркутського ПОНДВ за участі наукового відділу НПП “Верховинський” Алли Зітенюк та професора Херсонського державного університету, доктора біологічних наук Олександра Євгенійовича Ходосовцева – фахівця в галузі ліхенології (наука що вивчає лишайників), пощастило спільно попрацювати, що в свою чергу обернулося у надзвичайно продуктивну ліхенологічну експедицію.  Олександр Євгенійович – один з небагатьох вчених, який погодився на практиці поділитися своїми знаннями та доповнити наш список “унікальності” території.

Здається, скільки всього ми вже пізнали, вивчили, «перерахували» на території НПП «Верховинський». Проте, на цих унікальних теренах є ще цілі «світи» непізнані та невивчені. Однин із таких є лишайники! Загалом цікава, малодосліджена група, що виникла на тлі  симбіозу грибів та водоростей або ціанобактерій. Світ лишайників НПП «Верховинський» лише на початку свого вивчення, доведеться проробити дуже клопітку але надзвичайну цікаву роботу щодо встановлення видового різноманіття.

Презентуємо Вашій увазі декілька світлин із захоплюючої експедиції, яка відкриває перед нами новий розділ у світі живого на території НПП “Верховинський”. 

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта