Друга робоча зустріч щодо розробки Проекту організації території НПП «Верховинський»

Автор: Л. Мацап'як

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 18 липня 2023 року відбулась друга робоча зустріч щодо розробки Проекту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (ФЗТ).

Метою даного заходу було визначення та обговорення основних цілей та цінностей природоохоронної території НПП «Верховинський».

На заході були присутні представники команди проєкту: заступник керівника ФЗТ – Василь Мочан, консультант ФЗТ – Петро Лазарчук, офіс-менеджер ФЗТ – Марія Галайко, науковий експерт з планування управління ФЗТ, д.б.н., Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАНУ – Анна Куземко, експерт з картування біотопів ФЗТ, завідувач кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, д.б.н., професор – Ілля Чорней, експерт-ліхенолог ФЗТ, професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету, д.б.н. – Олександр Ходосовцев, а також працівники НПП «Верховинський», к.б.н., експерт-орнітолог ФЗТ – Максим Височин.

Під час зустрічі обговорено та наголошено про основні природоохоронні цінності НПП «Верховинський», актуальний стан збереження цих цінностей та визначено прямі загрози та їх пріоритети.

Обговорено підготовку до наступної зустрічі із зацікавленими сторонами  щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський».

Новини

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи

Охорона оленя благородного в період «реву»

На території НПП «Верховинський» у зв’язку з періодом гону оленя в осінній період встановлений особливий природоохоронний режим та заборона на полювання диких тварин. Благородний олень з давніх-давен є символом гордості Карпатських гір. Рев оленя – це період спарювання, коли бики видають різні гучні, характерні для цього періоду звуки: від хрипких до низьких і протяжних, що […]

  • Охорона природи

З 1 вересня до 31 грудня 2024 року розпочався нерест форелі

З 1 вересня до 31 грудня 2024 року розпочався нерест форелі, тому були проведені посилені заходи з охорони форелі струмкової. У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено: – проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові та бурові роботи; – видобуток гравію та піщано-гравійної суміші; – заготівлю лісу; – миття автотранспорту тощо. З метою недопущення […]

  • Охорона природи