Друга робоча зустріч щодо розробки Проекту організації території НПП «Верховинський»

Автор: Л. Мацап'як

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 18 липня 2023 року відбулась друга робоча зустріч щодо розробки Проекту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (ФЗТ).

Метою даного заходу було визначення та обговорення основних цілей та цінностей природоохоронної території НПП «Верховинський».

На заході були присутні представники команди проєкту: заступник керівника ФЗТ – Василь Мочан, консультант ФЗТ – Петро Лазарчук, офіс-менеджер ФЗТ – Марія Галайко, науковий експерт з планування управління ФЗТ, д.б.н., Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАНУ – Анна Куземко, експерт з картування біотопів ФЗТ, завідувач кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, д.б.н., професор – Ілля Чорней, експерт-ліхенолог ФЗТ, професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету, д.б.н. – Олександр Ходосовцев, а також працівники НПП «Верховинський», к.б.н., експерт-орнітолог ФЗТ – Максим Височин.

Під час зустрічі обговорено та наголошено про основні природоохоронні цінності НПП «Верховинський», актуальний стан збереження цих цінностей та визначено прямі загрози та їх пріоритети.

Обговорено підготовку до наступної зустрічі із зацікавленими сторонами  щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський».

Новини

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта

Увага! Охорона оленя благородного в період «реву»

У зв’язку з періодом гону оленя, на території парку з 16 вересня до 23 жовтня  запровадили особливий період, відповідно до наказу “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду Парку”. Саме тому хочемо нагадати про те, що у вересні-жовтні в горах триває гон оленя благородного. Саме в цей період проходить процес […]

  • Охорона природи

Всесвітній день прибирання

Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». До цієї акції доєднався і Національний природний парк «Верховинський», зокрема відділ еколого-освітньої роботи та Буковецька Гімназія із Командою організаторів «Let’s do it […]

  • Екоосвіта