Друга робоча зустріч щодо розробки Проекту організації території НПП «Верховинський»

Автор: Л. Мацап'як

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 18 липня 2023 року відбулась друга робоча зустріч щодо розробки Проекту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (ФЗТ).

Метою даного заходу було визначення та обговорення основних цілей та цінностей природоохоронної території НПП «Верховинський».

На заході були присутні представники команди проєкту: заступник керівника ФЗТ – Василь Мочан, консультант ФЗТ – Петро Лазарчук, офіс-менеджер ФЗТ – Марія Галайко, науковий експерт з планування управління ФЗТ, д.б.н., Інститут ботаніки імені М.Г. Холодного НАНУ – Анна Куземко, експерт з картування біотопів ФЗТ, завідувач кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, д.б.н., професор – Ілля Чорней, експерт-ліхенолог ФЗТ, професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету, д.б.н. – Олександр Ходосовцев, а також працівники НПП «Верховинський», к.б.н., експерт-орнітолог ФЗТ – Максим Височин.

Під час зустрічі обговорено та наголошено про основні природоохоронні цінності НПП «Верховинський», актуальний стан збереження цих цінностей та визначено прямі загрози та їх пріоритети.

Обговорено підготовку до наступної зустрічі із зацікавленими сторонами  щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський».

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація