Екологічна освіта – важлива справа сьогодення.

Автор: Провідний фахівець з екологічної освіти Ю. Ватуйчак

Щороку 26 січня святкується Всесвітній день екологічної освіти. У червні 1972 року у Стокгольмі, на конференції ООН прийнято Декларацію, в якій зазначено необхідність розробки критеріїв щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища. Екологічна освіта є динамічним процесом для людського усвідомлення. Вона дозволяє виявити екологічні проблеми як глобального, так і місцевого рівнів та спрямована на дослідження взаємодій між людиною і довкіллям.

Відділом рекреації та пропаганди екологічної освіти, у загально-освітніх закладах району, проводяться еколого-освітні акції і бесіди, практичні заняття, екологічні уроки, круглі столи, лекції, семінари, а також  фотовиставки та учнівські конкурси наукових робіт на природоохоронну тематику. Зокрема: згідно екологічного календаря та узгодженого з районним відділом освіти  плану еколого-освітньої роботи,  у школах району проведено екологічні заходи: Ільцівській – «Птахи нашого краю», Довгопільській – «Посади дерево»,  «Чисті береги – чистий Черемош» – Зеленській,  Верхньоясенівській, Ільцівській та Білоберізькій школах. Це сприяє вихованню у дітей бережливого ставлення до природи, любові       до рідного краю, заодно дозволяє виявити і підтримати розвиток обдарованої учнівської молоді.

В ранньому дитинстві діти проявляють великий інтерес до оточуючого світу, дуже цікавляться ним. Це є важливим стимулом у формуванні початкових знань та екологічної свідомості у дітей дошкільного віку, під час занять з ними. У дошкільних навчальних закладах, спеціалістами Парку проводяться еколого-освітні заходи у формі гри, презентації слайдів на природоохоронну тематику, практичні заняття та презентація мульти плікаційних фільмів  про природу. Такі заняття проводилися,  у дошкільних навчальних закладах «Червона шапочка» с. Криворівня, «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів, «Сонечко» смт. Верховина. Саме життя стверджує, що люди, навчені з дитинства розуміти і по справжньому цінувати мову природи, вміють створити гармонію, красу і добро у стосунках з природою та навколишнім світом.

Наше завдання – виховати особистість, яка буде бережливо і по-господарському ставитися до використання природних ресурсів, а також активно протидіяти у цій галузі негативній діяльності людини.

Новини

Обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне».

Працівники відділу рекреації спільно з працівниками Прикордонного ПНДВ здійснили експедицію на територію Парку з метою обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне». Подорожуючи даним маршрутом можна помилуватися Чивчино – Гринявським хребтом з найвищою точкою парку горою Чивчин, Мармароським масивом та річкою Чорний Черемош. Детальніше за посиланням: https://verkhovynskyi-park.in.ua/route/ekoloho-piznavalnyy-turystychnyy-marshrut-chemirne Загальна протяжність […]

  • Рекреація

Тренінг для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС»

Працівники науково-дослідного відділу НПП Верховинський» Людмила Мацап’як та Алла Зітенюк взяли участь у тренінгу для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС» який відбувся 16-17 жовтня у місті Львові за підтримки Міжнародного фонду відродження у рамках проєкту «На шляху до членства в ЄС: адвокація екологічних і кліматичних питань», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром […]

  • Науково-дослідний відділ