Екологічна освіта – важлива справа сьогодення.

Автор: Провідний фахівець з екологічної освіти Ю. Ватуйчак

Щороку 26 січня святкується Всесвітній день екологічної освіти. У червні 1972 року у Стокгольмі, на конференції ООН прийнято Декларацію, в якій зазначено необхідність розробки критеріїв щодо збереження та поліпшення якості навколишнього середовища. Екологічна освіта є динамічним процесом для людського усвідомлення. Вона дозволяє виявити екологічні проблеми як глобального, так і місцевого рівнів та спрямована на дослідження взаємодій між людиною і довкіллям.

Відділом рекреації та пропаганди екологічної освіти, у загально-освітніх закладах району, проводяться еколого-освітні акції і бесіди, практичні заняття, екологічні уроки, круглі столи, лекції, семінари, а також  фотовиставки та учнівські конкурси наукових робіт на природоохоронну тематику. Зокрема: згідно екологічного календаря та узгодженого з районним відділом освіти  плану еколого-освітньої роботи,  у школах району проведено екологічні заходи: Ільцівській – «Птахи нашого краю», Довгопільській – «Посади дерево»,  «Чисті береги – чистий Черемош» – Зеленській,  Верхньоясенівській, Ільцівській та Білоберізькій школах. Це сприяє вихованню у дітей бережливого ставлення до природи, любові       до рідного краю, заодно дозволяє виявити і підтримати розвиток обдарованої учнівської молоді.

В ранньому дитинстві діти проявляють великий інтерес до оточуючого світу, дуже цікавляться ним. Це є важливим стимулом у формуванні початкових знань та екологічної свідомості у дітей дошкільного віку, під час занять з ними. У дошкільних навчальних закладах, спеціалістами Парку проводяться еколого-освітні заходи у формі гри, презентації слайдів на природоохоронну тематику, практичні заняття та презентація мульти плікаційних фільмів  про природу. Такі заняття проводилися,  у дошкільних навчальних закладах «Червона шапочка» с. Криворівня, «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів, «Сонечко» смт. Верховина. Саме життя стверджує, що люди, навчені з дитинства розуміти і по справжньому цінувати мову природи, вміють створити гармонію, красу і добро у стосунках з природою та навколишнім світом.

Наше завдання – виховати особистість, яка буде бережливо і по-господарському ставитися до використання природних ресурсів, а також активно протидіяти у цій галузі негативній діяльності людини.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ