Еколого-освітній візит-центр Національного природного парку “Верховинський”

Еколого -освітній візит-центр від НПП «Верховинський»

На початку 2020 року, у селі Ільці, розпочав свою роботу еколого-освітній візит-центр від НПП «Верховинський». Експозиція візит-центру відображає природні процеси, явища та факти. Тут можна повніше дізнатися про флору та фауну Карпат, а також розглянути макети тварин, які уособлюють в собі лише проекцію на справжніх і живих тварин.

Екскурсія  розпочинається  із залу  «Інформаційна зона»  зі спільного перегляду відеоролика про територію Парку, історію його створення, основні  завдання у природоохоронній діяльності, побачити  мальовничі куточки і краєвиди, якими багата територія НПП «Верховинський».

Після перегляду відвідувачі мають можливість пройти до залу «Від найменшого до найбільшого»,  де  можна відчути природу на дотик ознайомитися з ентомологічною колекцією, але найбільш цікавим тут є розгляд різного роду рослин через мікроскоп. В цьому залі,  можна довідатися інформацію про травоїдних та хижаків Карпат, а також познайомитись з життям в природі найбільшого представника ссавців, що живе на території Національного парку – бурим ведмедем.

В залі «Лісова абетка» створена можливість пройтись інтерактивними стежками НПП «Верховинський», почерпнути інформацію про рослини з лікарськими властивостями та тварини,  які занесені до Червоної книги України;

В залі «Загрози та перспективи», екскурсовод  розповідає про масштаби впливу людської діяльності на природу. Фахівець надає можливість зрозуміти, що створення заповідних територій є вимушеною відповіддю на загрози, які існують сьогодні, для збереження тваринного та рослинного світу.  Окрім того, всі мають можливість побачити терміни розкладання сміття в природному середовищі, способом огляду наочного матеріалу.

На другому поверсі візит-центру глядачі мають змогу почути звуки птахів, що проживають на території НПП «Верховинський», та відчути себе посеред лісу, за допомогою 3D окулярів. А для найменших відвідувачів передбачена навчально-ігрова зона.