Експедиція відділу рекреації та науково-дослідного відділлу

Автор: А. Зітенюк, М. Бушватюк

4 жовтня була проведена комплексна експедиція відділом рекреації та науково-дослідним відділом на територію Буркутського та Добринського ПНДВ національного природного парку «Верховинський».

Під час експедиції було проведено обстеження еколого-пізнавального туристичного маршруту «Від джерела до джерела». Також обстежено територію для прокладення екологічної стежки до джерела Буркут під горою Ріжовата.

Науково-дослідним відділом проведено фенологічні спостереження на фенологічному маршруті Добринського ПНДВ, зафіксовано повторне цвітіння на полонині Попадя таких видів як: деревій звичайний, фіалки відхиленої, смілки звичайної, нечуйвітра оранжево-червоного, дзвоників ялицевих.

Під час проходження маршруту на кам’яних розсипищах біля дороги було встановлено нове місцезростання рідкісного третинного релікту внесеного до Червоної книги України –  Зелениці альпійської (Дифазіаструм альпійський) Diphasiastrum alpinum (L.) Holub (Diphasium alpinum (L.) Rothm. Також, зафіксовані щонайменше 5 видів грибів.

За допомогою сучасного мобільного додатку Smart дані фенологічних спостережень за рослинами, місця зустрічі слідів диких тварин, та фіксація глухарів (4 самок) записані і нанесені на карту.

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта