Експедиція відділу рекреації та науково-дослідного відділлу

Автор: А. Зітенюк, М. Бушватюк

4 жовтня була проведена комплексна експедиція відділом рекреації та науково-дослідним відділом на територію Буркутського та Добринського ПНДВ національного природного парку «Верховинський».

Під час експедиції було проведено обстеження еколого-пізнавального туристичного маршруту «Від джерела до джерела». Також обстежено територію для прокладення екологічної стежки до джерела Буркут під горою Ріжовата.

Науково-дослідним відділом проведено фенологічні спостереження на фенологічному маршруті Добринського ПНДВ, зафіксовано повторне цвітіння на полонині Попадя таких видів як: деревій звичайний, фіалки відхиленої, смілки звичайної, нечуйвітра оранжево-червоного, дзвоників ялицевих.

Під час проходження маршруту на кам’яних розсипищах біля дороги було встановлено нове місцезростання рідкісного третинного релікту внесеного до Червоної книги України –  Зелениці альпійської (Дифазіаструм альпійський) Diphasiastrum alpinum (L.) Holub (Diphasium alpinum (L.) Rothm. Також, зафіксовані щонайменше 5 видів грибів.

За допомогою сучасного мобільного додатку Smart дані фенологічних спостережень за рослинами, місця зустрічі слідів диких тварин, та фіксація глухарів (4 самок) записані і нанесені на карту.

Новини

Сприяння розвитку науки в регіоні

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ Одягайтесь відповідно Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. Перевіряйте місце привалу Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь […]

  • Без категорії