Експедиція відділу рекреації та науково-дослідного відділлу

Автор: А. Зітенюк, М. Бушватюк

4 жовтня була проведена комплексна експедиція відділом рекреації та науково-дослідним відділом на територію Буркутського та Добринського ПНДВ національного природного парку «Верховинський».

Під час експедиції було проведено обстеження еколого-пізнавального туристичного маршруту «Від джерела до джерела». Також обстежено територію для прокладення екологічної стежки до джерела Буркут під горою Ріжовата.

Науково-дослідним відділом проведено фенологічні спостереження на фенологічному маршруті Добринського ПНДВ, зафіксовано повторне цвітіння на полонині Попадя таких видів як: деревій звичайний, фіалки відхиленої, смілки звичайної, нечуйвітра оранжево-червоного, дзвоників ялицевих.

Під час проходження маршруту на кам’яних розсипищах біля дороги було встановлено нове місцезростання рідкісного третинного релікту внесеного до Червоної книги України –  Зелениці альпійської (Дифазіаструм альпійський) Diphasiastrum alpinum (L.) Holub (Diphasium alpinum (L.) Rothm. Також, зафіксовані щонайменше 5 видів грибів.

За допомогою сучасного мобільного додатку Smart дані фенологічних спостережень за рослинами, місця зустрічі слідів диких тварин, та фіксація глухарів (4 самок) записані і нанесені на карту.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація