Експедиція відділу рекреації та науково-дослідного відділлу

Автор: А. Зітенюк, М. Бушватюк

4 жовтня була проведена комплексна експедиція відділом рекреації та науково-дослідним відділом на територію Буркутського та Добринського ПНДВ національного природного парку «Верховинський».

Під час експедиції було проведено обстеження еколого-пізнавального туристичного маршруту «Від джерела до джерела». Також обстежено територію для прокладення екологічної стежки до джерела Буркут під горою Ріжовата.

Науково-дослідним відділом проведено фенологічні спостереження на фенологічному маршруті Добринського ПНДВ, зафіксовано повторне цвітіння на полонині Попадя таких видів як: деревій звичайний, фіалки відхиленої, смілки звичайної, нечуйвітра оранжево-червоного, дзвоників ялицевих.

Під час проходження маршруту на кам’яних розсипищах біля дороги було встановлено нове місцезростання рідкісного третинного релікту внесеного до Червоної книги України –  Зелениці альпійської (Дифазіаструм альпійський) Diphasiastrum alpinum (L.) Holub (Diphasium alpinum (L.) Rothm. Також, зафіксовані щонайменше 5 видів грибів.

За допомогою сучасного мобільного додатку Smart дані фенологічних спостережень за рослинами, місця зустрічі слідів диких тварин, та фіксація глухарів (4 самок) записані і нанесені на карту.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ