ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ БУРКУТСЬКОГО ТА ДОБРИНСЬКОГО ПНДВ

Автор: І. Коляджин

На території НПП «Верховинський», протягом 28-30 вересня 2022 року, була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники служби державної охорони, науково-дослідного відділу та Добринського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). Маршрут дослідників проходив через лісовий масив Буркутського ПНДВ, від полонини Малий Присліп до урочища Альбин. В лісовому масиві спеціалісти обстежили куртини всихання ялини, описали їх, відмітили координати, а дані спостережень зберегли в програмі SMART, що встановлена на мобільному телефоні. Також зафіксовано сліди оленів, інших диких тварин та колонії грибів. Далі спеціалісти вирушили фенологічним маршрутом Добринського ПНДВ до гори Чивчин. Спеціалістами зафіксувано появу мухомора червоного, смереку, в якій дятел зробив дупла. Чули рев оленів. По маршруту учасники експедиції мали змогу побачити розкладання мертвої деревини в квазіпралісах. Після обстеження фенологічного маршруту Добрин – Чивчин учасники провели спостереження на фенологічних пунктах біля гір Чивчин і Силігул. Тут спостерігалося цвітіння тирлича ваточникового, опадання листя та плодів чорниці звичайної, поява плодових тіл гриба мухомора червоного, проліт тетеруків, було чути рев оленя благородного. Біля фенопункту Добринського ПНДВ зафіксовано стадо оленів, де було зроблено цікаві фотознімки та відеозаписи.

В урочищі Штефулець за допомогою спеціальної камери було знято підводне відео форелі струмкової в річці Чорний Черемош.

Дані спостережень, що зібрані під час експедиції будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

Новини

Проведено планову рейдову перевірку

Працівниками служби державної охорони провели планову рейдову перевірку по дотриманню та недопущенню випадків порушень природоохоронного законодавства, також з настанням періоду токування глухаря проведено огляд місць їх токування  на токовищах у межах території Парку. Саме в цей період, що триває близько двох тижнів, токовища буквально киплять і на них розгортаються всі основні події, що забезпечують появу […]

  • Охорона природи

Огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський.

Працівниками НПП «Верховинський» здійснено огляд та прибирання рекреаційного місця в урочищі Млинський. Дане рекреаційне місце завжди популярне серед жителів нашого регіону та туристів, які зупиняються щоб попити чистої джерельної води і насолодитися навколишньою природою. Прибрано сміття біля джерела та альтанки для комфортного відпочинку подорожуючих.

  • Без категорії

Візит студентської молоді Верховинського коледжу туризму і готельного господарства Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Національний природний парк “Верховинський” відвідали викладачі та студентська молодь Верховинського коледжу туризму і готельного господарства. Метою зустрічі було висвітлення діяльності Парку та важливості його функціонування на території Чивчино-Гринявських гір. Зі вступним словом виступив директор Парку – Михайло Нечай. Про діяльність, досягнення та перспективи розповіла Марія Бушватюк – в.о начальника відділу рекреації. За допомогою презентаційного матеріалу […]

  • Рекреація