ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ БУРКУТСЬКОГО ТА ДОБРИНСЬКОГО ПНДВ

Автор: І. Коляджин

На території НПП «Верховинський», протягом 28-30 вересня 2022 року, була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники служби державної охорони, науково-дослідного відділу та Добринського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ). Маршрут дослідників проходив через лісовий масив Буркутського ПНДВ, від полонини Малий Присліп до урочища Альбин. В лісовому масиві спеціалісти обстежили куртини всихання ялини, описали їх, відмітили координати, а дані спостережень зберегли в програмі SMART, що встановлена на мобільному телефоні. Також зафіксовано сліди оленів, інших диких тварин та колонії грибів. Далі спеціалісти вирушили фенологічним маршрутом Добринського ПНДВ до гори Чивчин. Спеціалістами зафіксувано появу мухомора червоного, смереку, в якій дятел зробив дупла. Чули рев оленів. По маршруту учасники експедиції мали змогу побачити розкладання мертвої деревини в квазіпралісах. Після обстеження фенологічного маршруту Добрин – Чивчин учасники провели спостереження на фенологічних пунктах біля гір Чивчин і Силігул. Тут спостерігалося цвітіння тирлича ваточникового, опадання листя та плодів чорниці звичайної, поява плодових тіл гриба мухомора червоного, проліт тетеруків, було чути рев оленя благородного. Біля фенопункту Добринського ПНДВ зафіксовано стадо оленів, де було зроблено цікаві фотознімки та відеозаписи.

В урочищі Штефулець за допомогою спеціальної камери було знято підводне відео форелі струмкової в річці Чорний Черемош.

Дані спостережень, що зібрані під час експедиції будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація