ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЧИВЧИНСЬКОГО ПНДВ

Автор: І. Коляджин

 

Протягом 6-9 вересня 2022 року, на території НПП «Верховинський», була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники служби державної охорони, науково-дослідного відділу та Чивчинського природоохоронного відділення (ПНДВ). Маршрут дослідників проходив від урочища Чаханове до полонини Мала Дуконя. Далі в лісовому масиві спеціалісти візуально обстежили лісівничу пробну площу і вирушили фенологічним маршрутом до урочища Мокрин. На фенологічному маршруті спеціалісти спостерігали появу грибів, повторне цвітіння брусниці звичайної біля урочища Мокрин, а на землі – впалі із дерев гнізда ос. Після обстеження фенологічного маршруту Мокрин – Мала Дуконя учасники провели спостереження на фенологічному пункті в урочищі Мокрин. На фенопункті спостерігалося опадання листя та плодів чорниці звичайної, поява на стовбурі смереки трутовика облямованого.

В урочищі Попадінець учасники відмітили кілька слідів вовків. Також було зафіксовано появу плодового тіла рідкісного гриба, що занесений до Червоної книги України, це – катателазма царська, (царський гриб, тунт).

Дані спостережень, що зібрані під час експедиції будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація