ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ ЧИВЧИНСЬКОГО ПНДВ

Автор: І. Коляджин

 

Протягом 6-9 вересня 2022 року, на території НПП «Верховинський», була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники служби державної охорони, науково-дослідного відділу та Чивчинського природоохоронного відділення (ПНДВ). Маршрут дослідників проходив від урочища Чаханове до полонини Мала Дуконя. Далі в лісовому масиві спеціалісти візуально обстежили лісівничу пробну площу і вирушили фенологічним маршрутом до урочища Мокрин. На фенологічному маршруті спеціалісти спостерігали появу грибів, повторне цвітіння брусниці звичайної біля урочища Мокрин, а на землі – впалі із дерев гнізда ос. Після обстеження фенологічного маршруту Мокрин – Мала Дуконя учасники провели спостереження на фенологічному пункті в урочищі Мокрин. На фенопункті спостерігалося опадання листя та плодів чорниці звичайної, поява на стовбурі смереки трутовика облямованого.

В урочищі Попадінець учасники відмітили кілька слідів вовків. Також було зафіксовано появу плодового тіла рідкісного гриба, що занесений до Червоної книги України, це – катателазма царська, (царський гриб, тунт).

Дані спостережень, що зібрані під час експедиції будуть опрацьовані та аналізовані спеціалістами і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

Новини

Участь у засіданні приуроченому до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

02 лютого 2023 року національний природний парк «Верховинський» взяв у форматі онлайн, організатором якого виступив Департамент природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля. Під час засідання було розглянуто питання збереження Рамсарських угідь в контексті російської агресії, обговорено проведення заходів з відновлення, збереження та моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення. Збереження водно-болотних угідь – це не тільки очищення та […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів. У цей день в різних країнах світу […]

  • Екоосвіта