ЕНТОМОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ПАРКУ

Автор: А.Зітенюк

Світ фауни багатий і різноманітний, особливо якщо йдеться про комах! Дослідження цієї групи тварин проводиться вже тривалий час, проте майже завжди можна зустріти якийсь унікальний та особливий вид. Територія НПП «Верховинський» це великий полігон систематичних наукових досліджень, зокрема і ентомологічних. Так, нещодавно, на території Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) працював експерт-ентомолог, в.о. завідувача кафедри ентомології та збереження біорізноманіття Ужгородського національного університету, к.б.н. Владислав Мірутенко – експерт від Франкфуртського зоологічного товариства. Спільно із начальником Перкалабського ПНДВ Сергієм Матійчуком провели науково-дослідну експедицію в напрямку дослідження ентомологічного біорізноманіття Парку. Основні ділянки для досліджень служили – г Василькова, урочище Калиничі, береги струмків Перкалаба, Маскотин та інших, на яких зосереджені високі рівні видового різноманіття комах.

Отримані результати досліджень будуть опрацьовані в камеральних умовах – вони мають важливе наукове значення та будуть вміщені та опубліковані у Проекті організації території і відповідно в ХІІ томі Літопису природи НПП «Верховинський».

 

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація