ЕНТОМОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ ПАРКУ

Автор: А.Зітенюк

Світ фауни багатий і різноманітний, особливо якщо йдеться про комах! Дослідження цієї групи тварин проводиться вже тривалий час, проте майже завжди можна зустріти якийсь унікальний та особливий вид. Територія НПП «Верховинський» це великий полігон систематичних наукових досліджень, зокрема і ентомологічних. Так, нещодавно, на території Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) працював експерт-ентомолог, в.о. завідувача кафедри ентомології та збереження біорізноманіття Ужгородського національного університету, к.б.н. Владислав Мірутенко – експерт від Франкфуртського зоологічного товариства. Спільно із начальником Перкалабського ПНДВ Сергієм Матійчуком провели науково-дослідну експедицію в напрямку дослідження ентомологічного біорізноманіття Парку. Основні ділянки для досліджень служили – г Василькова, урочище Калиничі, береги струмків Перкалаба, Маскотин та інших, на яких зосереджені високі рівні видового різноманіття комах.

Отримані результати досліджень будуть опрацьовані в камеральних умовах – вони мають важливе наукове значення та будуть вміщені та опубліковані у Проекті організації території і відповідно в ХІІ томі Літопису природи НПП «Верховинський».

 

Новини

Підведено підсумки навчань

За результатом освоєння програми проведеного навчання з основ знань законодавчих та нормативно-правових документів у природоохоронній діяльності, працівники СДО склали заліковий іспит. За проведеними підсумками, постійно діючою атестаційною комісією засвідчено, що більшість спеціалістів показали належний рівень знань. Таке навчання дає можливість підвищити рівень професійних та фахових знань кожному з працівників служби державної охорони. Набуті знання в […]

  • Новини установи

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи