фото-презентація рисі європейської

Автор: А.Зітенюк

Природно-заповідні території, на кшталт НПП «Верховинський» – це оазиси серед видозміненого та урбанізованого середовища сьогодення. Тільки завдяки заповіданню, наші діти матимуть змогу побачити справжність дикої природи та її унікальність, не говорячи вже про наукову цінність. Ми знову презентуємо Вам кадри рисі євразійської (Lunx lunx L.) із фотопасток, унікальність яких полягає в тому, що це не вольєр, не центр реабілітації, не зоопарк, і навіть не інтродукована тварина для подальшого розмноження – що є об’єктом дослідження.  Ні, – це тварина, яка цілком і повністю у своїй стихії, вона тут народилася, живе і надалі дає здорове потомство! Це її світ – дикої справжньої природи, з її законами та порядком!

Перебування великих хижих, зокрема і рисі, у природі – це є індикатором збереженості та непорушності природних екосистем. Ці зникаючі тварини є вершиною харчової піраміди у дикій природі та потребують значної площі для перебування! Та сталося так, що боротьба за ресурси та конкуренція за територію витіснили цих тварин до критичного стану.

Проте ми плідно працюємо та віримо у подальше мирне співжиття людей та дикої природи, поважаючи кордони один одного.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація