фото-презентація рисі європейської

Автор: А.Зітенюк

Природно-заповідні території, на кшталт НПП «Верховинський» – це оазиси серед видозміненого та урбанізованого середовища сьогодення. Тільки завдяки заповіданню, наші діти матимуть змогу побачити справжність дикої природи та її унікальність, не говорячи вже про наукову цінність. Ми знову презентуємо Вам кадри рисі євразійської (Lunx lunx L.) із фотопасток, унікальність яких полягає в тому, що це не вольєр, не центр реабілітації, не зоопарк, і навіть не інтродукована тварина для подальшого розмноження – що є об’єктом дослідження.  Ні, – це тварина, яка цілком і повністю у своїй стихії, вона тут народилася, живе і надалі дає здорове потомство! Це її світ – дикої справжньої природи, з її законами та порядком!

Перебування великих хижих, зокрема і рисі, у природі – це є індикатором збереженості та непорушності природних екосистем. Ці зникаючі тварини є вершиною харчової піраміди у дикій природі та потребують значної площі для перебування! Та сталося так, що боротьба за ресурси та конкуренція за територію витіснили цих тварин до критичного стану.

Проте ми плідно працюємо та віримо у подальше мирне співжиття людей та дикої природи, поважаючи кордони один одного.

Новини

Обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне».

Працівники відділу рекреації спільно з працівниками Прикордонного ПНДВ здійснили експедицію на територію Парку з метою обстеження рекреаційних об’єктів для короткострокового відпочинку та стану маркування еколого-пізнавального туристичного маршруту «Чемірне». Подорожуючи даним маршрутом можна помилуватися Чивчино – Гринявським хребтом з найвищою точкою парку горою Чивчин, Мармароським масивом та річкою Чорний Черемош. Детальніше за посиланням: https://verkhovynskyi-park.in.ua/route/ekoloho-piznavalnyy-turystychnyy-marshrut-chemirne Загальна протяжність […]

  • Рекреація

Тренінг для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС»

Працівники науково-дослідного відділу НПП Верховинський» Людмила Мацап’як та Алла Зітенюк взяли участь у тренінгу для природоохоронних установ «Екологічний та кліматичний вимір вступу України в ЄС» який відбувся 16-17 жовтня у місті Львові за підтримки Міжнародного фонду відродження у рамках проєкту «На шляху до членства в ЄС: адвокація екологічних і кліматичних питань», що реалізується Ресурсно-аналітичним центром […]

  • Науково-дослідний відділ