Фототуризм

Автор: М. Бушватюк

Територія НПП «Верховинський» є ідеальною платформою для розвитку різних видів туризму. Найрізноманітнішими за своїми масштабами та різновидами туризм став невідворотнім явищем сучасного життя. В усьому світі він є соціальним за своєю природою. В наслідок підвищення життєвих стандартів і збільшення часу відпочинку для працюючого населення, туристська активність має тенденцію до зростання, що охоплює дедалі більші верстви суспільства.

НПП «Верховинський» має надзвичайно вигідне розташування для розвитку   нових видів туризму. Важливу роль у цьому відіграє рекреаційний потенціал, адже рекреаційні цінності парку є надзвичайно високими. Край унікальний своїми природніми ландшафтами, рідкісними представниками флори і фауни та чистими джерелами і мінеральними водами. Це також велика кількість збережених природніх комплексів, історичних пам’яток, своєрідних місцевих звичаїв та традицій, що підкреслюють культуру горян.

Цікавим видом туризму, що розвиває і пропонує Парк є фототуризм – це напрямок, який об’єднує два цікавих напрямки: туризм і фотографування. Це поки що молодий, але вельми перспективний напрям у сучасному туризмі. За останні роки популярність фототуризму, як виду відпочинку, значно зросла.

Впроваджуємо ще один цікавий напрям природно-пізнавального туризму – BIRDWATCHING. Це хобі, яке поєднує активний відпочинок та любительську орнітологію, спостереження та вивчення птахів на території Парку.

Досить цікавою пропозицією у напрямку розвитку фототуризму є фотополювання –  вид фотографії, об’єктом зйомки в якому є птахи, тварини, комахи та інші істоти в природних умовах. Проходячи туристичними маршрутами ви зможете побачити та сфотографувати тварин, що найбільше Вам до вподоби.

Для любителів фототуризму на території НПП «Верховинський» є багато цікавих дестинацій, територій, які турист обирає для відвідання та проводить там певний час і де відбуваються процеси взаємодії туриста та природи.

Розвиток нових видів туризму сприяє  соціально-економічному розвитку регіону та  розвитку природо-заповідних територій.

Новини

Зимовий облік фауни

З метою встановлення місць перебування диких тварин, їх територіального розміщення та чисельності  на території НПП «Верховинський», працівниками служби державної охорони  проводиться щорічний облік фонових видів тварин по першому постійному снігу. Облік здійснюється у всіх природоохоронних науково дослідних відділеннях одночасно в один день, при випаданні першого снігу. Такий метод дозволяє одержувати більш вірні дані з обліку […]

  • Охорона природи

Природознавчі описи давніх смерекових пралісів Гринявських гір.

Природно-заповідна територія Національного природного парку «Верховинський» знаходиться у високогір’ї Чивчино-Гринявських гір, в найбільш віддаленій та важкодоступній, південній частині Верховинщини. Наша установа займається охороною, відтворенням та рекреаційним використанням основних лісових природних комплексів і об’єктів на своєму терені. На більшості території Парку ростуть хвойні ліси із малою домішкою листяних дерев, основу яких становлять дерева загальновідомої ялини європейської […]

  • Науково-дослідний відділ