«Функціонування об’єктів природно-заповідного фонду України в умовах воєнного стану: шляхи відновлення та розвитку»

Автор: М.Повар

04 липня директор Національного природного парку Михайло Нечай взяв участь в науково-практичній конференції «Функціонування об’єктів природно-заповідного фонду України в умовах воєнного стану: шляхи відновлення та розвитку» в м. Києві. Захід проводився з нагоди Дня працівника природно-заповідної справи, який в Україні відзначають 7 липня.
З вітальним словом виступили Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, голова ЕкоКомітету Верховної Ради України Олег Бондаренко та керівниками нацпарків і заповідників з усієї країни.
Під час заходу учасники:
– обговорили вплив та наслідки бойових дій для нацпарків і заповідників, які знаходяться на межі бойового зіткнення, як установи природно-заповідного фонду працюють і зберігають природу в умовах війни;
– відбулася презентація результатів впровадження системи SMART у Карпатському біосферному заповіднику для роботи служби державної охорони природно-заповідного фонду.
– нацпарки, які знаходяться в окупації представили, як впроваджують цифрові технології для моніторингу наслідків впливу військових дій на природоохоронні території, використовуючи для цього супутникові дані.
Під час Конференції Михайло Нечай виступив із доповіддю щодо проробленої роботи установи в умовах воєнних дій та розповів про перспективи, які заплановані для втілення в життя на території НПП «Верховинський».

Новини

Відбулось чергове засідання Науково-технічної ради та робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

8 липня 2024 року в адміністрації Національного природного парку «Верховинський» відбулось чергове засідання Науково-технічної ради, а також п’ята робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський» організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Метою даних засідань було представлення, обговорення […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

День працівника природно-заповідної справи святкуємо з найменшими

Щорічно 7 липня в Україні своє професійне свято відзначають працівники природно-заповідної справи. З нагоди свята фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели тематичний захід в закладі дошкільної освіти «Сонечко» в смт. Верховина. А щоб  зацікавити маленьких слухачів звичайно ж з ними потрібно погратися. І спільно ми погралися в ігри, в ході яких дітки довідалися: про […]

  • Екоосвіта

Робота СДО на території  Парку

Працівниками СДО проведено рейдову перевірку по території Парку щодо недопущення правопорушень природоохоронного режиму, запобіганню випадків пожеж під час пожежонебезпечного періоду та випадків браконьєрства, також особливу увагу було звернено на появу ознак погіршення стану лісових насаджень по території парку,  появи шкідників. Під час рейду використовується додаток Smart встановлений на смартфонах, що дозволяє проаналізувати роботу служби державної охорони. Дослідження […]

  • Охорона природи