ГІДРОБІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин

Нещодавно на території НПП «Верховинський» проводилися гідробіологічні дослідження річки Перкалаба, що проводили фахівці, наукові співробітники та кандидати біологічних наук Микола Причепа та Сергій Пришляк з Інституту гідробіології Національної академії наук України спільно з спеціалістами НПП «Верховинський».

В руслі річки Перкалаба, в місцях де розташовані давні гідрологічні споруди (кляузи) та місця вище та нижче течії цих споруд було досліджено біотичну структуру гідробіонтів та відібрано проби води і донних відкладів.

Гідроекологічні натурні дослідження у верхів’ях річки Черемош виконувалися в рамках програми «Механізми формування біорізноманіття риб та інших гідробіонтів в екотонних зонах річкових систем, як основа розробки наукових засад збереження аборигенної флори і фауни в умовах інтенсифікації процесу інвазій чужорідними видами».

Із відібраних проб води та донних відкладів будуть зроблені аналізи, що дадуть можливість вивчити вплив гідрологічних споруд на режим річки Перкалаба. Матеріали досліджень гідробіонтів річки Перкалаба (фітопланктон, фітобентос, вища водяна рослинність, макробезхребетні та риби) будуть аналізовані з визначенням ймовірності виникнення екологічних змін та розробці рекомендацій щодо відновлення та збереження біорізноманіття й екологічного стану і оптимізацію безпечного режиму природокористування.

Результати досліджень будуть опубліковані в наступному томі Літопису природи НПП «Верховинський» та використовуватимуться в науково-практичній діяльності установи.

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта