ГІДРОБІОЛОГІЧНІ ДОСЛІДЖЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин

Нещодавно на території НПП «Верховинський» проводилися гідробіологічні дослідження річки Перкалаба, що проводили фахівці, наукові співробітники та кандидати біологічних наук Микола Причепа та Сергій Пришляк з Інституту гідробіології Національної академії наук України спільно з спеціалістами НПП «Верховинський».

В руслі річки Перкалаба, в місцях де розташовані давні гідрологічні споруди (кляузи) та місця вище та нижче течії цих споруд було досліджено біотичну структуру гідробіонтів та відібрано проби води і донних відкладів.

Гідроекологічні натурні дослідження у верхів’ях річки Черемош виконувалися в рамках програми «Механізми формування біорізноманіття риб та інших гідробіонтів в екотонних зонах річкових систем, як основа розробки наукових засад збереження аборигенної флори і фауни в умовах інтенсифікації процесу інвазій чужорідними видами».

Із відібраних проб води та донних відкладів будуть зроблені аналізи, що дадуть можливість вивчити вплив гідрологічних споруд на режим річки Перкалаба. Матеріали досліджень гідробіонтів річки Перкалаба (фітопланктон, фітобентос, вища водяна рослинність, макробезхребетні та риби) будуть аналізовані з визначенням ймовірності виникнення екологічних змін та розробці рекомендацій щодо відновлення та збереження біорізноманіття й екологічного стану і оптимізацію безпечного режиму природокористування.

Результати досліджень будуть опубліковані в наступному томі Літопису природи НПП «Верховинський» та використовуватимуться в науково-практичній діяльності установи.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація