Комплексна експедиція на території Перкалабського ПНДВ

Автор: Іван Коляджин Майстер з охорони природи Добринського ПНДВ Аспірант Національного лісотехнічного університету України

Комплексна експедиція на території НПП «Верховинський» відбулася 13 лютого 2022 року. В ній взяли учать працівники науково-дослідного відділу, природоохоронних науково-дослідних відділень та відіограф Василь Дячук. Маршрут проходив від урочища Перкалаба до урочища Великий Прелучний, що на території Перкалабського ПНДВ.

Учасниками експедиції заміряно товщину снігового покриву, що акумулювався протягом зимових місяців, – весною при таненні він буде поповнювати водою струмки та річки. Під час проходження маршруту спеціалісти зафіксували на снігу сліди оленів, лисиць та інших звірів, а на березі річки Перкалаба було зафіксовано пронурка.

Учасники експедиції

В урочищах Перкалаба та Великий Прелучний відіографом було запущено квадрокоптер з додатковою 360-градусною відеокамерою, за допомогою якої зняті 360-градусні відеоролики зимових пейзажів Парку у долині річки Перкалаба, кляузи «Кронпринца Рудольфа», скали Прелучний (Великий Камінь), а також лісові масиви на хребеті Прелучний та вид на полонини: Прелучний і Хітанку.

Кляуза «Кронпринца Рудольфа»

Сліди лисиці (праворуч) на маршруті       

В урочищі Великий Прелучний зимою

Річка Перкалаба зимою

Відеоматеріали зимових пейзажів території Парку, після подальшої обробки та монтажу будуть використовуватися у візит-центрі, в окулярах віртуальної реальності. У зв’язку з тим, що взимку не всі туристи мають змогу відвідувати територію, у візит-центрі є можливість переглянути сферичні відеоролики та віртуально ознайомитися із засніженою територією НПП «Верховинський».

 

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація