Комплексна експедиція на територію Національного природного парку «Верховинський»

З 26 по 28 липня працівниками науково-дослідного відділу,  відділу рекреації та працівниками Добринського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено комплексну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський».

Маршрут спеціалістів пролягав територією Добринського та Буркутського ПНДВ. Під час експедиції обстежено рідкісні петрофільні види рослин на горі Чивчин, Сілігул, Чивчинаш, Кукулик, полонинах Мількова, Танасенькова і Куракова. Зроблено  картування  видів за допомогою додатку SMART. Закладено 3  фенологічні пункти для ведення систематичних спостережень за фенофазами розвитку рослинного світу.  Зафіксовано сліди житєдіяльногсті ведмедя, вовка, оленя, дикого кабана, соні лісової та інших видів.

Здійснено підйом на вершину найвищої точки Чивчинських гір – гори Чивчин (1769 м.н.р.м).

Визначено рекреаційно-туристичний потенціал гори Чивчин та прилеглих до неї гірських вершин. Обстежено майбутній кільцевий  еколого-пізнавальний туристичний маршрут довкола цієї гори, з якої відкриваються мальовничі краєвиди  на Українські та Румунські Карпати. Здійснено напрацювання щодо розміщення майбутніх рекреаційних місць на території Добринського ПНДВ.

Обстежено печерні комплекси внизу гори Чивчин, що дозволяють розвивати спелеотуризм на даному маршруті.

В рамках екседиції відзнято черговий відеоролик, тематичні фотографії флори, фауни та пейзажів  Чивчинських гір з метою промоції території Парку та покращення іміджу установи.

Підсумки експедиції будуть опубліковані в черговому томі Літопису природи.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація