Комплексна експедиція на територію Національного природного парку «Верховинський»

З 26 по 28 липня працівниками науково-дослідного відділу,  відділу рекреації та працівниками Добринського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено комплексну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський».

Маршрут спеціалістів пролягав територією Добринського та Буркутського ПНДВ. Під час експедиції обстежено рідкісні петрофільні види рослин на горі Чивчин, Сілігул, Чивчинаш, Кукулик, полонинах Мількова, Танасенькова і Куракова. Зроблено  картування  видів за допомогою додатку SMART. Закладено 3  фенологічні пункти для ведення систематичних спостережень за фенофазами розвитку рослинного світу.  Зафіксовано сліди житєдіяльногсті ведмедя, вовка, оленя, дикого кабана, соні лісової та інших видів.

Здійснено підйом на вершину найвищої точки Чивчинських гір – гори Чивчин (1769 м.н.р.м).

Визначено рекреаційно-туристичний потенціал гори Чивчин та прилеглих до неї гірських вершин. Обстежено майбутній кільцевий  еколого-пізнавальний туристичний маршрут довкола цієї гори, з якої відкриваються мальовничі краєвиди  на Українські та Румунські Карпати. Здійснено напрацювання щодо розміщення майбутніх рекреаційних місць на території Добринського ПНДВ.

Обстежено печерні комплекси внизу гори Чивчин, що дозволяють розвивати спелеотуризм на даному маршруті.

В рамках екседиції відзнято черговий відеоролик, тематичні фотографії флори, фауни та пейзажів  Чивчинських гір з метою промоції території Парку та покращення іміджу установи.

Підсумки експедиції будуть опубліковані в черговому томі Літопису природи.

Новини

Підведено підсумки навчань

За результатом освоєння програми проведеного навчання з основ знань законодавчих та нормативно-правових документів у природоохоронній діяльності, працівники СДО склали заліковий іспит. За проведеними підсумками, постійно діючою атестаційною комісією засвідчено, що більшість спеціалістів показали належний рівень знань. Таке навчання дає можливість підвищити рівень професійних та фахових знань кожному з працівників служби державної охорони. Набуті знання в […]

  • Новини установи

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи