КОМПЛЕКСНА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин. М. Білоголовий

На території НПП «Верховинський», протягом 31 травня – 2 червня 2023 року, була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники, науково-дослідного відділу та відділу рекреації Парку. Маршрут дослідників охопив території трьох природоохоронних науково-дослідних відділень Парку: Чивчинського, Буркутського і Добринського та проходив від урочища Чаханове, через ур. Попадінець, Штефулець і Альбин до ур. Добрин і назад до ур. Альбин. Під час дослідження ми спостерігали початок цвітіння брусниці, цвітіння чорниці, горлянки повзучої, жерухи лучної, гусимця шорсткого, анемони дібровної, квасениці звичайної, калюжниці болотної, валеріани бузинолистої, глухої кропиви гладенької, куколиці дводомної, медунки філярського, китяток звичайних, первоцвіта весняного, фіалки відхиленої, а також відцвітання кремени судетської і інших рослин. На маршруті було зафіксовано сліди оленя благородного та козулі європейської, а також інших диких тварин.

Оглянули місця для відпочинку в урочищах Чаханове, Попадінець, Штефулець та Альбин. Особливої рекреаційної цінності заслуговує водоспад Штефулецький, що розташований на струмку, біля меандру річки Чорний Черемош в ур. Штефулець. Тут планується облаштування рекреаційного місця з видом на водоспад. Під час експедиції здійснено обстеження туристичного маршруту “Монастирський”.

Далі ми вирушили маршрутом до ур. Штефулець та до вершини гори Баба Лудова. В ході проведення експедиції, в ур. Штефулець ми спостерігали самку шишкаря ялинового, а на горі Баба Лудова – осоїда, де було зроблено цікаві фотознімки.

Дані описаних спостережень за рослинним та тваринним світом із відміченими координатами збережені в програмі SMART, що встановлена на мобільному телефоні.

Матеріали спостережень, що зібрані під час проведеної експедиції будуть опрацьовані та проаналізовані відповідними фахівцями і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

 

Новини

Підведено підсумки навчань

За результатом освоєння програми проведеного навчання з основ знань законодавчих та нормативно-правових документів у природоохоронній діяльності, працівники СДО склали заліковий іспит. За проведеними підсумками, постійно діючою атестаційною комісією засвідчено, що більшість спеціалістів показали належний рівень знань. Таке навчання дає можливість підвищити рівень професійних та фахових знань кожному з працівників служби державної охорони. Набуті знання в […]

  • Новини установи

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи