КОМПЛЕКСНА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин. М. Білоголовий

На території НПП «Верховинський», протягом 31 травня – 2 червня 2023 року, була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники, науково-дослідного відділу та відділу рекреації Парку. Маршрут дослідників охопив території трьох природоохоронних науково-дослідних відділень Парку: Чивчинського, Буркутського і Добринського та проходив від урочища Чаханове, через ур. Попадінець, Штефулець і Альбин до ур. Добрин і назад до ур. Альбин. Під час дослідження ми спостерігали початок цвітіння брусниці, цвітіння чорниці, горлянки повзучої, жерухи лучної, гусимця шорсткого, анемони дібровної, квасениці звичайної, калюжниці болотної, валеріани бузинолистої, глухої кропиви гладенької, куколиці дводомної, медунки філярського, китяток звичайних, первоцвіта весняного, фіалки відхиленої, а також відцвітання кремени судетської і інших рослин. На маршруті було зафіксовано сліди оленя благородного та козулі європейської, а також інших диких тварин.

Оглянули місця для відпочинку в урочищах Чаханове, Попадінець, Штефулець та Альбин. Особливої рекреаційної цінності заслуговує водоспад Штефулецький, що розташований на струмку, біля меандру річки Чорний Черемош в ур. Штефулець. Тут планується облаштування рекреаційного місця з видом на водоспад. Під час експедиції здійснено обстеження туристичного маршруту “Монастирський”.

Далі ми вирушили маршрутом до ур. Штефулець та до вершини гори Баба Лудова. В ході проведення експедиції, в ур. Штефулець ми спостерігали самку шишкаря ялинового, а на горі Баба Лудова – осоїда, де було зроблено цікаві фотознімки.

Дані описаних спостережень за рослинним та тваринним світом із відміченими координатами збережені в програмі SMART, що встановлена на мобільному телефоні.

Матеріали спостережень, що зібрані під час проведеної експедиції будуть опрацьовані та проаналізовані відповідними фахівцями і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

 

Новини

Міжнародний День біорізноманіття

Щороку 22 травня увесь світ відзначає Міжнародний День біорізноманіття, адже біологічне різноманіття є основою життя. Його збереження є необхідним для існування людини і звичайно починати потрібно з себе та навчати цієї мудрості молоде покоління. Саме такий тематичний екоурок на природі був проведений екоосвітянами Парку в Криворівнянському ліцеї ім. М. Грушевського для здобувачів освіти, які довідалися […]

  • Екоосвіта

ВИДАНО ЧЕРГОВИЙ ТОМ ЛІТОПИСУ ПРИРОДИ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

  Згідно Положення про Національний природний парк  (НПП) «Верховинський», вся діяльність установи спрямована на збереження природних комплексів і об’єктів та дослідження природних процесів. Для проведення детальних досліджень на території Парку залучаються вузькоспеціалізовані фахівці, співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук, аспіранти з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, Національного лісотехнічного університету України, Інституту ботаніки ім. […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Круглий стіл приурочений Дню науки

Спільно з WWF Україна в адміністрації НПП “Верховинський” проведено круглий стіл на тему: “Інноваційні підходи заради співіснування людей та дикої природи”. В ході роботи круглого столу представлені результати наукових досліджень, висвітлено результати наукового моніторингу, та накреслено перспективи подальших наукових досліджень. Під час заходу WWF-Україна передало електроогорожі Асоціації Карпатських ватагів для встановлення їх на полонинських господарствах, […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи