КОМПЛЕКСНА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин. М. Білоголовий

На території НПП «Верховинський», протягом 31 травня – 2 червня 2023 року, була проведена комплексна експедиція. В експедиції взяли участь працівники, науково-дослідного відділу та відділу рекреації Парку. Маршрут дослідників охопив території трьох природоохоронних науково-дослідних відділень Парку: Чивчинського, Буркутського і Добринського та проходив від урочища Чаханове, через ур. Попадінець, Штефулець і Альбин до ур. Добрин і назад до ур. Альбин. Під час дослідження ми спостерігали початок цвітіння брусниці, цвітіння чорниці, горлянки повзучої, жерухи лучної, гусимця шорсткого, анемони дібровної, квасениці звичайної, калюжниці болотної, валеріани бузинолистої, глухої кропиви гладенької, куколиці дводомної, медунки філярського, китяток звичайних, первоцвіта весняного, фіалки відхиленої, а також відцвітання кремени судетської і інших рослин. На маршруті було зафіксовано сліди оленя благородного та козулі європейської, а також інших диких тварин.

Оглянули місця для відпочинку в урочищах Чаханове, Попадінець, Штефулець та Альбин. Особливої рекреаційної цінності заслуговує водоспад Штефулецький, що розташований на струмку, біля меандру річки Чорний Черемош в ур. Штефулець. Тут планується облаштування рекреаційного місця з видом на водоспад. Під час експедиції здійснено обстеження туристичного маршруту “Монастирський”.

Далі ми вирушили маршрутом до ур. Штефулець та до вершини гори Баба Лудова. В ході проведення експедиції, в ур. Штефулець ми спостерігали самку шишкаря ялинового, а на горі Баба Лудова – осоїда, де було зроблено цікаві фотознімки.

Дані описаних спостережень за рослинним та тваринним світом із відміченими координатами збережені в програмі SMART, що встановлена на мобільному телефоні.

Матеріали спостережень, що зібрані під час проведеної експедиції будуть опрацьовані та проаналізовані відповідними фахівцями і опубліковані у книзі «Літопис природи НПП «Верховинський»».

 

Новини

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта

Увага! Охорона оленя благородного в період «реву»

У зв’язку з періодом гону оленя, на території парку з 16 вересня до 23 жовтня  запровадили особливий період, відповідно до наказу “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду Парку”. Саме тому хочемо нагадати про те, що у вересні-жовтні в горах триває гон оленя благородного. Саме в цей період проходить процес […]

  • Охорона природи

Всесвітній день прибирання

Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». До цієї акції доєднався і Національний природний парк «Верховинський», зокрема відділ еколого-освітньої роботи та Буковецька Гімназія із Командою організаторів «Let’s do it […]

  • Екоосвіта