КОМПЛЕКСНА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ ПЕРКАЛАБСЬКОГО ПНДВ

Автор: І. Коляджин

Спеціалістами науково-дослідного відділу та відділу рекреації спільно із  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) здійснено комплексну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський».

Маршрут дослідників пролягав фенологічним маршрутом Перкалабського ПНДВ.

Під час експедиції обстежено місця зростання рідкісних видів рослин на хребті Прелучний, горі Василькова, полонинах Прелучний та Прелуки.

На карбонатних виходах, що на горі Василькова зафіксовано популяції рідкісних видів рослин, зокрема: аконіта Жакена, аконіта модавського та інших.

На фенологічному маршруті відмічено фенофази цвітіння звіробою, деревію звичайного та карпатського, нечуй-вітру оранжево-червоного, іван-чаю, дзвоників скупчених, дзвоників мінливих та інших. Також відмічено вегетацію молодих рослин бука лісового, що були виявлені минулого року.

Занотовано сліди життєдіяльності вовка, оленя, дикого кабана, та інших видів тварин. Зроблено  картування  видів флори і фауни за допомогою додатків SMART і Cluey.

В рамках екседиції знято тематичні фотографії флори, фауни та пейзажів  Чивчино-Гринявських гір.

Підсумки експедиції будуть опубліковані в черговому томі Літопису природи НПП «Верховинський».

Новини

Сприяння розвитку науки в регіоні

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ Одягайтесь відповідно Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. Перевіряйте місце привалу Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь […]

  • Без категорії