КОМПЛЕКСНА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ ПЕРКАЛАБСЬКОГО ПНДВ

Автор: І. Коляджин

Спеціалістами науково-дослідного відділу та відділу рекреації спільно із  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) здійснено комплексну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський».

Маршрут дослідників пролягав фенологічним маршрутом Перкалабського ПНДВ.

Під час експедиції обстежено місця зростання рідкісних видів рослин на хребті Прелучний, горі Василькова, полонинах Прелучний та Прелуки.

На карбонатних виходах, що на горі Василькова зафіксовано популяції рідкісних видів рослин, зокрема: аконіта Жакена, аконіта модавського та інших.

На фенологічному маршруті відмічено фенофази цвітіння звіробою, деревію звичайного та карпатського, нечуй-вітру оранжево-червоного, іван-чаю, дзвоників скупчених, дзвоників мінливих та інших. Також відмічено вегетацію молодих рослин бука лісового, що були виявлені минулого року.

Занотовано сліди життєдіяльності вовка, оленя, дикого кабана, та інших видів тварин. Зроблено  картування  видів флори і фауни за допомогою додатків SMART і Cluey.

В рамках екседиції знято тематичні фотографії флори, фауни та пейзажів  Чивчино-Гринявських гір.

Підсумки експедиції будуть опубліковані в черговому томі Літопису природи НПП «Верховинський».

Новини

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта

Увага! Охорона оленя благородного в період «реву»

У зв’язку з періодом гону оленя, на території парку з 16 вересня до 23 жовтня  запровадили особливий період, відповідно до наказу “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду Парку”. Саме тому хочемо нагадати про те, що у вересні-жовтні в горах триває гон оленя благородного. Саме в цей період проходить процес […]

  • Охорона природи

Всесвітній день прибирання

Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». До цієї акції доєднався і Національний природний парк «Верховинський», зокрема відділ еколого-освітньої роботи та Буковецька Гімназія із Командою організаторів «Let’s do it […]

  • Екоосвіта