КОМПЛЕКСНА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ ПЕРКАЛАБСЬКОГО ПНДВ

Автор: І. Коляджин

Спеціалістами науково-дослідного відділу та відділу рекреації спільно із  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) здійснено комплексну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський».

Маршрут дослідників пролягав фенологічним маршрутом Перкалабського ПНДВ.

Під час експедиції обстежено місця зростання рідкісних видів рослин на хребті Прелучний, горі Василькова, полонинах Прелучний та Прелуки.

На карбонатних виходах, що на горі Василькова зафіксовано популяції рідкісних видів рослин, зокрема: аконіта Жакена, аконіта модавського та інших.

На фенологічному маршруті відмічено фенофази цвітіння звіробою, деревію звичайного та карпатського, нечуй-вітру оранжево-червоного, іван-чаю, дзвоників скупчених, дзвоників мінливих та інших. Також відмічено вегетацію молодих рослин бука лісового, що були виявлені минулого року.

Занотовано сліди життєдіяльності вовка, оленя, дикого кабана, та інших видів тварин. Зроблено  картування  видів флори і фауни за допомогою додатків SMART і Cluey.

В рамках екседиції знято тематичні фотографії флори, фауни та пейзажів  Чивчино-Гринявських гір.

Підсумки експедиції будуть опубліковані в черговому томі Літопису природи НПП «Верховинський».

Новини

Фахівці НПП «Верховинський» провели дводенну еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь»

    Фахівці НПП «Верховинський» провели еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь», 20 березня з учнями Верхньоясенівського ліцею та 21 березня з учнями Криворівнянського ліцею.     Екскурсія проходила за маршрутомЕколого-освітній візит-центр пр.Голиці с.Ільці екологічна стежка «Гучівка» струмок Жаб’євський пр.Рикалівка с.Замагора музей Гната Хоткевича с.Красноїлля музей Флори і Фауни с.Устеріки місце злиття […]

  • Екоосвіта
  • Новини установи
  • Рекреація

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. Частина ІХ. Художній образ Верховинсього регіону Українських Карпат в трьох літературних творах Івана Франка.

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. «Івана Франка вважають не тільки видатним письменником, політиком та науковцем, а й батьком-засновником українського туризму. Він сам був завзятим мандрівником, прихильником «зеленого», гірського туризму, учасником і організатором цілої низки групових мандрівок та етнографічних і краєзнавчих експедицій в Галичині. Географія його подорожей охоплює не […]

  • Науково-дослідний відділ