КОМПЛЕКСНА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ ПЕРКАЛАБСЬКОГО ПНДВ

Автор: І. Коляджин

Спеціалістами науково-дослідного відділу та відділу рекреації спільно із  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) здійснено комплексну експедицію на територію Національного природного парку «Верховинський».

Маршрут дослідників пролягав фенологічним маршрутом Перкалабського ПНДВ.

Під час експедиції обстежено місця зростання рідкісних видів рослин на хребті Прелучний, горі Василькова, полонинах Прелучний та Прелуки.

На карбонатних виходах, що на горі Василькова зафіксовано популяції рідкісних видів рослин, зокрема: аконіта Жакена, аконіта модавського та інших.

На фенологічному маршруті відмічено фенофази цвітіння звіробою, деревію звичайного та карпатського, нечуй-вітру оранжево-червоного, іван-чаю, дзвоників скупчених, дзвоників мінливих та інших. Також відмічено вегетацію молодих рослин бука лісового, що були виявлені минулого року.

Занотовано сліди життєдіяльності вовка, оленя, дикого кабана, та інших видів тварин. Зроблено  картування  видів флори і фауни за допомогою додатків SMART і Cluey.

В рамках екседиції знято тематичні фотографії флори, фауни та пейзажів  Чивчино-Гринявських гір.

Підсумки експедиції будуть опубліковані в черговому томі Літопису природи НПП «Верховинський».

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація