КОМПЛЕКСНА ЗИМОВА ЕКСПЕДИЦІЯ НА ТЕРИТОРІЇ НПП «ВЕРХОВИНСЬКИЙ»

Автор: І. Коляджин

Нещодавно команда спеціалістів нашого Парку вирушила в комплексну зимову експедицію до Гринявських гір. В ній взяли участь: інженер з охорони природних екосистем Іван Строїч, майстер з охорони природи Чивчинського природоохоронного науково-дослідного відділення (ПНДВ) Василь Ігнатюк, інспектор з охорони природно-заповідного фонду Прикордонного ПНДВ Василь Кіцнак та провідний науковий співробітник науково-дослідного відділу Іван Коляджин.

Експедиція розпочалася з урочища Гостовець, де середня товщина снігового покриву була приблизно 50 см, через полонину Яворів (середня висота снігу 100 см), до приміщення Прикордонного ПНДВ НПП «Верховинський», що в урочищі Широка, (середня товщина снігового покриву 150 см) де і залишилися на ночівлю. У високогір’ї Гринявських гір, різкі пориви вітру практично звалювали нас з ніг, навкруги хуртовина, і світ навколо перетворився мов на казку, з нечіткими контурами дерев та вкриту снігом полонину. Навкруги стояли величні ялини, кожна гілка була обліплена снігом, наче новорічними іграшками. Незважаючи на обмежену видимість та суворі погодні умови, наша група не втратила настрою та продовжувала рухатися вперед.

На другий день експедиції, незважаючи на вітер та сніг, ми фіксували за допомогою мобільних додатків SMART та Cluey сліди диких тварин (куниці) та птахів (сойка) в лісових масивах Прикордонного та Чивчинського ПНДВ.

На третій день експедиції погода зовсім змінилася. Ми занурились в кришталево-чисту тишу засніжених ландшафтів, відчували гостроту зимового повітря і зустрічали світанок, що вкривав вершини Чивчино-Гринявських гір м’яким золотавим світлом. Ясне небо, сонячні промені, що відбиваються від непорушного снігового покриву, сприяли для досліджень та збору фактичних даних. Все навколо було вкрито сніговим покривом. Перед нами відкривалась панорама на гірські вершини Гринявських та Чивчинських гір (серед яких найвища вершина Чивчинських гір – Чивчин), ліси і полонини, що зливались із лінією горизонту.

Зимова дослідницька експедиція завершилася в кінці третього дня, коли ми від урочища Широка поверталися назад, в урочище Гостовець.

За висновками проведеної експедиції, подорож до урочища Широка в зимовий період є дуже складною, проте надзвичайно захопливою та цікавою, що принесла незабутні пізнавальні враження та важливі наукові дані.

Документальні зимові фотографії та відеоматеріали, отримані внаслідок цієї експедиції, будуть використовуватися в природоохоронній, рекреаційно-туристичній, науково-дослідній роботі Парку та при написанні Літопису Природи за 2024 рік.

Новини

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи

“Підземний світ Карпат”

Фахівці відділу екоосвіти не тільки отримали книги “Підземний світ Карпат”, а й спільно з іншими спеціалістами Парків взяли участь у вебінарі, під час якого довідалися цікаву інформацію і застосували знання на практиці. Велика подяка, Франкфуртське зоологічне товариство в Україні // FZS Ukraine? книги надзвичайно цікаві та пізнавальні для нас і наших слухачів.

  • Екоосвіта