Літнє сонцестояння – найдовший день у північній півкулі Землі.

Автор: В. Максимюк

Сонцестояння – це важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі.  Цього року літнє сонцестояння припадає на 21 червня, і за київським часом настає о 17: 57.

Літнє сонцестояння, або «сонцеворот», означає пік тривалості світлого часу доби. У момент сонцестояння точки сходу і заходу Сонця перестають рухатись. В цей час Сонце наймогутніше, відповідно Земля отримує найбільше енергії, Попри те, що літо з цієї миті тільки починає набирати обертів, Сонце вже повертається до осені. З того часу світловий день піде на спад.

В цей день за старих часів відзначали різні свята, обряди й народні  традиції. Літній сонцеворот належить до язичницьких свят. Самий цей сонячний день символізує перемогу світлих сил над темними, добра над злом.

Цього дня стрибали через багаття, співали пісень, купалися, танцювали і веселилися. Це свято втілює достаток, родючість, щастя, життєрадісність, а тому  готувати їжу і спати в ці дні найкраще на природі.

На думку фахівців, на сонцеворот дуже сильно реагує і природа. До цього дня, як правило, всі рослини намагаються досягти максимуму в зростанні, а після літнього сонцестояння вже користуються накопиченими силами.

З нагоди цього свята з відпочиваючими школярами міста Київ була проведена еко-екскурсі у еколого-освітньому  візит-центрі та на прилеглій йому території.

Новини

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта

Увага! Охорона оленя благородного в період «реву»

У зв’язку з періодом гону оленя, на території парку з 16 вересня до 23 жовтня  запровадили особливий період, відповідно до наказу “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду Парку”. Саме тому хочемо нагадати про те, що у вересні-жовтні в горах триває гон оленя благородного. Саме в цей період проходить процес […]

  • Охорона природи

Всесвітній день прибирання

Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». До цієї акції доєднався і Національний природний парк «Верховинський», зокрема відділ еколого-освітньої роботи та Буковецька Гімназія із Командою організаторів «Let’s do it […]

  • Екоосвіта