Літнє сонцестояння – найдовший день у північній півкулі Землі.

Автор: В. Максимюк

Сонцестояння – це важлива астрономічна і географічна подія, що відбувається в Сонячній системі.  Цього року літнє сонцестояння припадає на 21 червня, і за київським часом настає о 17: 57.

Літнє сонцестояння, або «сонцеворот», означає пік тривалості світлого часу доби. У момент сонцестояння точки сходу і заходу Сонця перестають рухатись. В цей час Сонце наймогутніше, відповідно Земля отримує найбільше енергії, Попри те, що літо з цієї миті тільки починає набирати обертів, Сонце вже повертається до осені. З того часу світловий день піде на спад.

В цей день за старих часів відзначали різні свята, обряди й народні  традиції. Літній сонцеворот належить до язичницьких свят. Самий цей сонячний день символізує перемогу світлих сил над темними, добра над злом.

Цього дня стрибали через багаття, співали пісень, купалися, танцювали і веселилися. Це свято втілює достаток, родючість, щастя, життєрадісність, а тому  готувати їжу і спати в ці дні найкраще на природі.

На думку фахівців, на сонцеворот дуже сильно реагує і природа. До цього дня, як правило, всі рослини намагаються досягти максимуму в зростанні, а після літнього сонцестояння вже користуються накопиченими силами.

З нагоди цього свята з відпочиваючими школярами міста Київ була проведена еко-екскурсі у еколого-освітньому  візит-центрі та на прилеглій йому території.

Новини

Сприяння розвитку науки в регіоні

За сприянням дирекції НПП «Веховинський» Михайла Нечая в рамках «Проекту організації території НПП «Верховинський» 11-12 травня відбулася чергова робоча зустріч між працівниками Парку, начальниці наукового відділу Людмили Мацап’як та молодшої наукової співробітниці Алли Зітенюк, та мали змогу попрацювати з  високваліфікованими провідними науковцями, зокрема отримати дорогоцінний досвід у сфері ботаніки, від член-кореспондента НАН України, доктора біологічних […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

ОБЕРЕЖНО – ЗМІЇ!

ЯК ВБЕРЕГТИСЯ ВІД УКУСІВ ЗМІЙ: ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ Одягайтесь відповідно Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики. Перевіряйте місце привалу Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – будь […]

  • Без категорії