Штольні

По закінченню Другої світової війни у Карпатах починають працювати десятки експедицій та сотні фахівців, які способом буріння та шурфлення шукають тут поклади нафти, газу, марганцю, мармуру, родоніту, срібла та золота.

Місця цих геологорозвідувальних робіт – штольні, шурфи та кар’єри – до сьогодні можна побачити, мандруючи Чивчино-Гринявськими горами. Ці німі свідки історичних подій щоразу більше притягують до себе дослідників минулого та допитливих мандрівників з України та Європи. Відвідайте ці місцини і ви.

 

Штольня на Лостуні 

На горі Лостун є вертикальний ствол шахти глибиною 8 метрів, дно якої заповнене водою. Ця шахта була збудована німцями у період Другої світової війни для видобутку марганцевих руд. Свого часу спеціалісту-геологу Ігорю Магновському за допомогою спеціального обладнання та інших спеціалістів вдалося спуститись на дно цієї шахти. Ще два входи у штольню вже  повністю зруйновані. Однак поблизу є частково збережений отвір  горизонтальної прокладки 5 метрів, а далі хід завалений.

Штольня під Прелучним

Розвідувальна горизонтальна штольня, де в минулому добували марганцеву руду. Розташована на південно-східних схилах хребта Прелучний на території Перкалабського Верховинського парку. Пройти її повністю спеціалістам вдалося лише у гідрокостюмі. Печера наполовину заповнена водою, а вхідний отвір наполовину зруйнований. Туристи можуть побачити вхідний отвір штольні.