«Мандрована конференція, присвячена 300-річчю Григорія Сковороди»

Автор: І. Зеленчук

19-21 серпня, на теренах Верховинського р-ну відбулася «Мандрована конференція, присвячена 300-річчю Григорія Сковороди», 19-21 серпня 2022 року, село Криворівня – гора Піп Іван (Чорногора). Конференція була організована Львівським національним університетом ім. І. Франка.

В п’ятницю, 19 серпня, Іван Зеленчук, старший науковий співробітник Національного природного парку «Верховинський», взяв участь у роботі цієї конференції, яка відбулася у приміщенні Криворівнянського літературно-меморіального музею Івана Франка.

На конференції були прослухані наукові доповіді, із якими виступили сучасні науковці України.

  1. Мельник Ростислав, Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди. «Всякому городу … Сковорода. Харків 2022» (онлайн зв’язок).
  2. Федорак Назар, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Маршрути Григорія Сковороди, або для чого нам територія?».
  3. Криса Богдана, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Григорій Сковорода і гори», (онлайн зв’язок).
  4. Ростислав Чопик, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Сковородинська притча «Убогий Жайворонок» як місток поміж Давнім і Новим українським письменством».
  5. Зеленчук Василь, Криворівнянський літературно-меморіальний музей Івана Франка. «…Де закінчується хліб і починається вода» (сковородинське у ментальності гуцулів)».
  6. Данчишин Назар, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою. «Піймай Сковороду» – вивчення української мови як іноземної крізь призму української культури».
  7. Чапля Ольга, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Сковорода і таємниця Євхаристії (Одкровення Ольги Богословки)».

Науковці НПП «Верховинський» висловлюють щиру вдячність, пану Ростиславу Чопику, за його запрошення взяти участь у роботі цієї наукової конференції. На конференції ми довідались багато цікавого про життя і творчість видатного українського філософа і письменника Григорія Сковороди.  

Новини

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. Частина ІХ. Художній образ Верховинсього регіону Українських Карпат в трьох літературних творах Івана Франка.

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. «Івана Франка вважають не тільки видатним письменником, політиком та науковцем, а й батьком-засновником українського туризму. Він сам був завзятим мандрівником, прихильником «зеленого», гірського туризму, учасником і організатором цілої низки групових мандрівок та етнографічних і краєзнавчих експедицій в Галичині. Географія його подорожей охоплює не […]

  • Науково-дослідний відділ

Участь у вебінарі “Інклюзивні туристичні стежки в НПП України: доступність, реабілітація, екологія.”

Працівники НПП «Верховинський» взяли участь у вебінарі «Інклюзивні туристичні стежки в НПП України: доступність, реабілітація, екологія.» Під час вебінару говорили про: -Законодавство, зокрема, про Конвенцію ООН про права осіб із інвалідністю, Закон України “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні”; -національну стратегію та Національний план дій. Обговоримо висновок щодо стану доступності; -хто є […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація