«Мандрована конференція, присвячена 300-річчю Григорія Сковороди»

Автор: І. Зеленчук

19-21 серпня, на теренах Верховинського р-ну відбулася «Мандрована конференція, присвячена 300-річчю Григорія Сковороди», 19-21 серпня 2022 року, село Криворівня – гора Піп Іван (Чорногора). Конференція була організована Львівським національним університетом ім. І. Франка.

В п’ятницю, 19 серпня, Іван Зеленчук, старший науковий співробітник Національного природного парку «Верховинський», взяв участь у роботі цієї конференції, яка відбулася у приміщенні Криворівнянського літературно-меморіального музею Івана Франка.

На конференції були прослухані наукові доповіді, із якими виступили сучасні науковці України.

  1. Мельник Ростислав, Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди. «Всякому городу … Сковорода. Харків 2022» (онлайн зв’язок).
  2. Федорак Назар, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Маршрути Григорія Сковороди, або для чого нам територія?».
  3. Криса Богдана, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Григорій Сковорода і гори», (онлайн зв’язок).
  4. Ростислав Чопик, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Сковородинська притча «Убогий Жайворонок» як місток поміж Давнім і Новим українським письменством».
  5. Зеленчук Василь, Криворівнянський літературно-меморіальний музей Івана Франка. «…Де закінчується хліб і починається вода» (сковородинське у ментальності гуцулів)».
  6. Данчишин Назар, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою. «Піймай Сковороду» – вивчення української мови як іноземної крізь призму української культури».
  7. Чапля Ольга, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Сковорода і таємниця Євхаристії (Одкровення Ольги Богословки)».

Науковці НПП «Верховинський» висловлюють щиру вдячність, пану Ростиславу Чопику, за його запрошення взяти участь у роботі цієї наукової конференції. На конференції ми довідались багато цікавого про життя і творчість видатного українського філософа і письменника Григорія Сковороди.  

Новини

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта

Частина 10. Карпатські гори і гуцули зберегли пам’ять про свого красного леґіня Фоку Максим’юка (Шумеєвого).

Дальше ми наводимо візуальний портрет Фоки Максим’юка (Шумеєвого), його розкішного гуцульського вбрання, що був художньо описаний Ст. Вінцензом. «Обличчя Фоки, поважне і безмежно погідне, викликало довіру. Чорне, густе і довге волосся, ледь припорошене сивиною, молодило його. Так і його очі, хоч спокійні – не згаслі, як вуглі полонинської ватри, завжди готові до блиску.  Часом вони […]

  • Науково-дослідний відділ

Робота над Проектом організації території триває

23 листопада на базі НПП «Верховинський» відбулася робоча зустріч керівника програми підтримка природоохоронних територій Франкфуртського зоологічного товариства Василя Мочана з працівниками Парку. Мета зустрічі продовження роботи над 10 – річною стратегією діяльності НПП «Верховинський». Зокрема було оновлено список стратегічних заходів, а також обговорено ланцюжки результатів теорії змін, які побудували для вирішення стратегічних заходів під час попередньої зустрічі […]

  • Новини установи