«Мандрована конференція, присвячена 300-річчю Григорія Сковороди»

Автор: І. Зеленчук

19-21 серпня, на теренах Верховинського р-ну відбулася «Мандрована конференція, присвячена 300-річчю Григорія Сковороди», 19-21 серпня 2022 року, село Криворівня – гора Піп Іван (Чорногора). Конференція була організована Львівським національним університетом ім. І. Франка.

В п’ятницю, 19 серпня, Іван Зеленчук, старший науковий співробітник Національного природного парку «Верховинський», взяв участь у роботі цієї конференції, яка відбулася у приміщенні Криворівнянського літературно-меморіального музею Івана Франка.

На конференції були прослухані наукові доповіді, із якими виступили сучасні науковці України.

  1. Мельник Ростислав, Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди. «Всякому городу … Сковорода. Харків 2022» (онлайн зв’язок).
  2. Федорак Назар, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Маршрути Григорія Сковороди, або для чого нам територія?».
  3. Криса Богдана, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Григорій Сковорода і гори», (онлайн зв’язок).
  4. Ростислав Чопик, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Сковородинська притча «Убогий Жайворонок» як місток поміж Давнім і Новим українським письменством».
  5. Зеленчук Василь, Криворівнянський літературно-меморіальний музей Івана Франка. «…Де закінчується хліб і починається вода» (сковородинське у ментальності гуцулів)».
  6. Данчишин Назар, Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою. «Піймай Сковороду» – вивчення української мови як іноземної крізь призму української культури».
  7. Чапля Ольга, Львівський національний університет ім. І. Франка. «Сковорода і таємниця Євхаристії (Одкровення Ольги Богословки)».

Науковці НПП «Верховинський» висловлюють щиру вдячність, пану Ростиславу Чопику, за його запрошення взяти участь у роботі цієї наукової конференції. На конференції ми довідались багато цікавого про життя і творчість видатного українського філософа і письменника Григорія Сковороди.  

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація