МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: Іван Коляджин

В м. Сигіт (Румунія), в рамках фестивалю зимових традицій та звичаїв «Мармація-2022» відбулася Міжнародна наукова конференція.

Фестиваль – це добра нагода побачити весь спектр зимової обрядовості з різних регіонів Румунії. Колядки, віншування, етнографічний одяг, музичні інструменти та атрибутика.

Мірела Ана Барз, доктор наук, керівник Етнографічного музею Мармарощини, відкрила конференцію та привітала учасників.

На конференції виступали спеціалісти музею із цікавими доповідями про історію, етнографію та географію Мармарощини, що супроводжувалися мультимедійними слайдами. Науковці із різних університетів Румунії виступали на конференції з доповідями про особливості міської та заміської архітектури Трансільванії; традиції Мармарощини щодо розвитку туристичної галузі.

Від НПП «Верховинський участь у конференції взяли Ярослав Зеленчук – заступник директора з наукової роботи, Людмила Мацап’як – начальник науково-дослідного відділу, Іван Зеленчук – старший науковий співробітник, Алла Зітенюк – молодший науковий співробітник та Іван Коляджин – провідний науковий співробітник.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції «ACTA MUSEI MARAMOROSIENSIS XVIII» опубліковані публікації учасників. Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

Участь у засіданні приуроченому до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

02 лютого 2023 року національний природний парк «Верховинський» взяв у форматі онлайн, організатором якого виступив Департамент природно-заповідного фонду та біорізноманіття Міндовкілля. Під час засідання було розглянуто питання збереження Рамсарських угідь в контексті російської агресії, обговорено проведення заходів з відновлення, збереження та моніторингу водно-болотних угідь міжнародного значення. Збереження водно-болотних угідь – це не тільки очищення та […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи
  • Рекреація

2 лютого – Всесвітній день водно-болотних угідь

У 1971 році в Ірані, в місті Рамсар, була підписана Конвенція з водно-болотних угідь. У світі вона відома, як Рамсарська, зважаючи на назву міста де було її прийнято. Під водно-болотними угіддями розуміють річки і озера, райони боліт, драговин, торфовищ, штучні водойми та морські акваторії глибиною до шість метрів. У цей день в різних країнах світу […]

  • Екоосвіта