МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: Іван Коляджин

В м. Сигіт (Румунія), в рамках фестивалю зимових традицій та звичаїв «Мармація-2022» відбулася Міжнародна наукова конференція.

Фестиваль – це добра нагода побачити весь спектр зимової обрядовості з різних регіонів Румунії. Колядки, віншування, етнографічний одяг, музичні інструменти та атрибутика.

Мірела Ана Барз, доктор наук, керівник Етнографічного музею Мармарощини, відкрила конференцію та привітала учасників.

На конференції виступали спеціалісти музею із цікавими доповідями про історію, етнографію та географію Мармарощини, що супроводжувалися мультимедійними слайдами. Науковці із різних університетів Румунії виступали на конференції з доповідями про особливості міської та заміської архітектури Трансільванії; традиції Мармарощини щодо розвитку туристичної галузі.

Від НПП «Верховинський участь у конференції взяли Ярослав Зеленчук – заступник директора з наукової роботи, Людмила Мацап’як – начальник науково-дослідного відділу, Іван Зеленчук – старший науковий співробітник, Алла Зітенюк – молодший науковий співробітник та Іван Коляджин – провідний науковий співробітник.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції «ACTA MUSEI MARAMOROSIENSIS XVIII» опубліковані публікації учасників. Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку». Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

Участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття.

30 листопада – Марія Бушватюк-  в.о начальника відділу рекреації взяла участь в онлайн-конференції  для туроператорів та представників туристичного бізнесу Прикарпаття. Дана конференція організована за підтримки Державного агентства розвитку туризму України з метою  підвищення туристичного потенціалу та можливостей туристичного бізнесу Івано-Франківської області.  

  • Новини установи
  • Рекреація

“У гостях у лісовичка”

В ЗДО “Червона Шапочка” для найменших відбувся цікавий захід “У гостях у лісовичка”. Захід був проведений спеціалістами відділу екоосвіти Парку. За допомогою сюжетних картинок дітки ознайомилися із лісовими мешканцями, лісовими рослинами і деревами , ягодами та грибами , а також правилами поведінки в лісовому середовищі. А щоб краще відчути лісову атмосферу малюки пройшли босоніж так […]

  • Екоосвіта