МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: Іван Коляджин

В м. Сигіт (Румунія), в рамках фестивалю зимових традицій та звичаїв «Мармація-2022» відбулася Міжнародна наукова конференція.

Фестиваль – це добра нагода побачити весь спектр зимової обрядовості з різних регіонів Румунії. Колядки, віншування, етнографічний одяг, музичні інструменти та атрибутика.

Мірела Ана Барз, доктор наук, керівник Етнографічного музею Мармарощини, відкрила конференцію та привітала учасників.

На конференції виступали спеціалісти музею із цікавими доповідями про історію, етнографію та географію Мармарощини, що супроводжувалися мультимедійними слайдами. Науковці із різних університетів Румунії виступали на конференції з доповідями про особливості міської та заміської архітектури Трансільванії; традиції Мармарощини щодо розвитку туристичної галузі.

Від НПП «Верховинський участь у конференції взяли Ярослав Зеленчук – заступник директора з наукової роботи, Людмила Мацап’як – начальник науково-дослідного відділу, Іван Зеленчук – старший науковий співробітник, Алла Зітенюк – молодший науковий співробітник та Іван Коляджин – провідний науковий співробітник.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції «ACTA MUSEI MARAMOROSIENSIS XVIII» опубліковані публікації учасників. Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація