МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: Іван Коляджин

В м. Сигіт (Румунія), в рамках фестивалю зимових традицій та звичаїв «Мармація-2022» відбулася Міжнародна наукова конференція.

Фестиваль – це добра нагода побачити весь спектр зимової обрядовості з різних регіонів Румунії. Колядки, віншування, етнографічний одяг, музичні інструменти та атрибутика.

Мірела Ана Барз, доктор наук, керівник Етнографічного музею Мармарощини, відкрила конференцію та привітала учасників.

На конференції виступали спеціалісти музею із цікавими доповідями про історію, етнографію та географію Мармарощини, що супроводжувалися мультимедійними слайдами. Науковці із різних університетів Румунії виступали на конференції з доповідями про особливості міської та заміської архітектури Трансільванії; традиції Мармарощини щодо розвитку туристичної галузі.

Від НПП «Верховинський участь у конференції взяли Ярослав Зеленчук – заступник директора з наукової роботи, Людмила Мацап’як – начальник науково-дослідного відділу, Іван Зеленчук – старший науковий співробітник, Алла Зітенюк – молодший науковий співробітник та Іван Коляджин – провідний науковий співробітник.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції «ACTA MUSEI MARAMOROSIENSIS XVIII» опубліковані публікації учасників. Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ