МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

Автор: Іван Коляджин

В м. Сигіт (Румунія), в рамках фестивалю зимових традицій та звичаїв «Мармація-2022» відбулася Міжнародна наукова конференція.

Фестиваль – це добра нагода побачити весь спектр зимової обрядовості з різних регіонів Румунії. Колядки, віншування, етнографічний одяг, музичні інструменти та атрибутика.

Мірела Ана Барз, доктор наук, керівник Етнографічного музею Мармарощини, відкрила конференцію та привітала учасників.

На конференції виступали спеціалісти музею із цікавими доповідями про історію, етнографію та географію Мармарощини, що супроводжувалися мультимедійними слайдами. Науковці із різних університетів Румунії виступали на конференції з доповідями про особливості міської та заміської архітектури Трансільванії; традиції Мармарощини щодо розвитку туристичної галузі.

Від НПП «Верховинський участь у конференції взяли Ярослав Зеленчук – заступник директора з наукової роботи, Людмила Мацап’як – начальник науково-дослідного відділу, Іван Зеленчук – старший науковий співробітник, Алла Зітенюк – молодший науковий співробітник та Іван Коляджин – провідний науковий співробітник.

У виданому науковому збірнику матеріалів конференції «ACTA MUSEI MARAMOROSIENSIS XVIII» опубліковані публікації учасників. Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Новини

Фахівці НПП «Верховинський» провели дводенну еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь»

    Фахівці НПП «Верховинський» провели еколого-освітню екскурсію на тему «Флора та фауна водно-болотних угідь», 20 березня з учнями Верхньоясенівського ліцею та 21 березня з учнями Криворівнянського ліцею.     Екскурсія проходила за маршрутомЕколого-освітній візит-центр пр.Голиці с.Ільці екологічна стежка «Гучівка» струмок Жаб’євський пр.Рикалівка с.Замагора музей Гната Хоткевича с.Красноїлля музей Флори і Фауни с.Устеріки місце злиття […]

  • Екоосвіта
  • Новини установи
  • Рекреація

“Готуємо юних туристів у похід”

Працівниками відділу рекреації та еко-освіти проведено тематичний захід тему : “Готуємо юних туристів у похід”. Мета заходу: -пояснити значення туризму для фізичного і розумового розвитку, зміцнення здоров’я; -навчити складати рюкзак, укомплектовувати похідну аптечку, встановлювати намет; -заохочувати дітей до занять у секції з туризму; виховувати почуття дружби, колективізму, бажання допомогти товаришу під час походу, прищеплювати любов […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. Частина ІХ. Художній образ Верховинсього регіону Українських Карпат в трьох літературних творах Івана Франка.

Визначні природознавчі мандрівки Івана Франка гуцульськими теренами Верховинського регіону Українських Карпатських гір. «Івана Франка вважають не тільки видатним письменником, політиком та науковцем, а й батьком-засновником українського туризму. Він сам був завзятим мандрівником, прихильником «зеленого», гірського туризму, учасником і організатором цілої низки групових мандрівок та етнографічних і краєзнавчих експедицій в Галичині. Географія його подорожей охоплює не […]

  • Науково-дослідний відділ