МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Автор: І. Коляджин

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку».

Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: Дмитро Стефлюк, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»; Ганнес Кнапп, професор, доктор, директор Міжнародної академії охорони природи на острові Вільм (Німеччина); Станіслав Кухарчик, заступник директора Бещадського парку народового (Польща) та інші.

На конференції виступив Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника,  з доповіддю на тему: «Огляд документів та фактів з нагоди затвердження  Указом  Президента  України  Карпатського біосферного  заповідника». П’єр Ібіш, професор, доктор з Університету сталого розвитку (м. Еберсвальде, Німеччина) – на тему: «Роздуми про роль біосферних резерватів ЮНЕСКО під час війни  –  уроки з України». Микола Дербак, керівник  Національного природного парку  «Сирневир», виступив з доповіддю на тему: «Національний природний парк «Синевир», територія з особливо  цінними природними комплексами і об’єктами національної та Смарагдової  мережі Європи» та багато інших спеціалістів.

Під час роботи конференції науковці представляли наукові доповіді, які супроводжувалися відповідними презентаціями. На конференції виступали науковці з різних природоохоронних й наукових установ України та світу.

У роботі конференції, від Національного природного парку «Верховинський», взяли участь: Михайло Нечай, директор Парку, Іван Зеленчук та Іван Коляджин – наукові співробітники Науково-дослідного відділу цієї установи. Зокрема, Іван Зеленчук, старший науковий співробітник, кандидат фізико-математичних наук, представив доповідь на тему: «Дослідження визначних пам’яток природи і екології та історії і культури Верховинського регіону Українських  Карпат». Іван Коляджин, провідний науковий співробітник,  виступив з презентацією «Фотополювання,  як  один  із  найкращих способів  вдалого  відпочинку».

Захід пройшов в онлайн режимі на платформі ZOOM, що дало змогу науковцям з інших країн представляти свої дослідження.

Загалом на конференції заслухано понад 40 актуальних доповідей щодо проведених наукових досліджень на територіях природно-заповідного фонду України і світу. Підсумки матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку» опубліковані у електронному збірнику матеріалів обсягом 356 сторінок. Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Щиро дякуємо організаторам за можливість участі у конференції.

Новини

Працівники НПП «Верховинський» присвятили 11 днів для дітей загиблих Захисників та Захисниць України, що відпочивали на базі установи в рамках  проекту  «Choven.Діти.Зимові канікули» . Програма відпочинку була насичена та різноманітна, щодня для дітей були організовані розваги, екскурсії, мандрівки, майстер класи та еколого-пізнавальні заходи.

  • Новини установи
  • Рекреація

Четверта робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

В адміністрації Національного природного парку «Верховинський» 9 лютого 2023 року відбулась четверта третя робоча зустріч щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський», організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Учасниками зустрічі розглянуто та обговорено розроблені розділи проєкту організації території НПП «Верховинський», зонування території. Розглянули розробку […]

  • Новини установи

“Підземний світ Карпат”

Фахівці відділу екоосвіти не тільки отримали книги “Підземний світ Карпат”, а й спільно з іншими спеціалістами Парків взяли участь у вебінарі, під час якого довідалися цікаву інформацію і застосували знання на практиці. Велика подяка, Франкфуртське зоологічне товариство в Україні // FZS Ukraine? книги надзвичайно цікаві та пізнавальні для нас і наших слухачів.

  • Екоосвіта