МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Автор: І. Коляджин

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку».

Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: Дмитро Стефлюк, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»; Ганнес Кнапп, професор, доктор, директор Міжнародної академії охорони природи на острові Вільм (Німеччина); Станіслав Кухарчик, заступник директора Бещадського парку народового (Польща) та інші.

На конференції виступив Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника,  з доповіддю на тему: «Огляд документів та фактів з нагоди затвердження  Указом  Президента  України  Карпатського біосферного  заповідника». П’єр Ібіш, професор, доктор з Університету сталого розвитку (м. Еберсвальде, Німеччина) – на тему: «Роздуми про роль біосферних резерватів ЮНЕСКО під час війни  –  уроки з України». Микола Дербак, керівник  Національного природного парку  «Сирневир», виступив з доповіддю на тему: «Національний природний парк «Синевир», територія з особливо  цінними природними комплексами і об’єктами національної та Смарагдової  мережі Європи» та багато інших спеціалістів.

Під час роботи конференції науковці представляли наукові доповіді, які супроводжувалися відповідними презентаціями. На конференції виступали науковці з різних природоохоронних й наукових установ України та світу.

У роботі конференції, від Національного природного парку «Верховинський», взяли участь: Михайло Нечай, директор Парку, Іван Зеленчук та Іван Коляджин – наукові співробітники Науково-дослідного відділу цієї установи. Зокрема, Іван Зеленчук, старший науковий співробітник, кандидат фізико-математичних наук, представив доповідь на тему: «Дослідження визначних пам’яток природи і екології та історії і культури Верховинського регіону Українських  Карпат». Іван Коляджин, провідний науковий співробітник,  виступив з презентацією «Фотополювання,  як  один  із  найкращих способів  вдалого  відпочинку».

Захід пройшов в онлайн режимі на платформі ZOOM, що дало змогу науковцям з інших країн представляти свої дослідження.

Загалом на конференції заслухано понад 40 актуальних доповідей щодо проведених наукових досліджень на територіях природно-заповідного фонду України і світу. Підсумки матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку» опубліковані у електронному збірнику матеріалів обсягом 356 сторінок. Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Щиро дякуємо організаторам за можливість участі у конференції.

Новини

Відбулось чергове засідання Науково-технічної ради та робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський»

8 липня 2024 року в адміністрації Національного природного парку «Верховинський» відбулось чергове засідання Науково-технічної ради, а також п’ята робоча зустріч із зацікавленими сторонами та громадськістю щодо розробки Проєкту організації території НПП «Верховинський» організованої в рамках проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» за ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства в Україні (FZS/Ukmraine). Метою даних засідань було представлення, обговорення […]

  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи

День працівника природно-заповідної справи святкуємо з найменшими

Щорічно 7 липня в Україні своє професійне свято відзначають працівники природно-заповідної справи. З нагоди свята фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи провели тематичний захід в закладі дошкільної освіти «Сонечко» в смт. Верховина. А щоб  зацікавити маленьких слухачів звичайно ж з ними потрібно погратися. І спільно ми погралися в ігри, в ході яких дітки довідалися: про […]

  • Екоосвіта

Робота СДО на території  Парку

Працівниками СДО проведено рейдову перевірку по території Парку щодо недопущення правопорушень природоохоронного режиму, запобіганню випадків пожеж під час пожежонебезпечного періоду та випадків браконьєрства, також особливу увагу було звернено на появу ознак погіршення стану лісових насаджень по території парку,  появи шкідників. Під час рейду використовується додаток Smart встановлений на смартфонах, що дозволяє проаналізувати роботу служби державної охорони. Дослідження […]

  • Охорона природи