МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ

Автор: І. Коляджин

Нещодавно, на базі Карпатського біосферного заповідника, до 55-річниці з моменту утворення, відбулася Міжнародна науково-практична конференція на тему: «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку».

Конференцію відкрив та привітав її учасників Микола Рибак, директор заповідника, заслужений природоохоронець України. Також із словами вітання до колективу та учасників конференції звернулись: Дмитро Стефлюк, голова Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»; Ганнес Кнапп, професор, доктор, директор Міжнародної академії охорони природи на острові Вільм (Німеччина); Станіслав Кухарчик, заступник директора Бещадського парку народового (Польща) та інші.

На конференції виступив Федір Гамор, доктор біологічних наук, професор, заступник директора Карпатського біосферного заповідника,  з доповіддю на тему: «Огляд документів та фактів з нагоди затвердження  Указом  Президента  України  Карпатського біосферного  заповідника». П’єр Ібіш, професор, доктор з Університету сталого розвитку (м. Еберсвальде, Німеччина) – на тему: «Роздуми про роль біосферних резерватів ЮНЕСКО під час війни  –  уроки з України». Микола Дербак, керівник  Національного природного парку  «Сирневир», виступив з доповіддю на тему: «Національний природний парк «Синевир», територія з особливо  цінними природними комплексами і об’єктами національної та Смарагдової  мережі Європи» та багато інших спеціалістів.

Під час роботи конференції науковці представляли наукові доповіді, які супроводжувалися відповідними презентаціями. На конференції виступали науковці з різних природоохоронних й наукових установ України та світу.

У роботі конференції, від Національного природного парку «Верховинський», взяли участь: Михайло Нечай, директор Парку, Іван Зеленчук та Іван Коляджин – наукові співробітники Науково-дослідного відділу цієї установи. Зокрема, Іван Зеленчук, старший науковий співробітник, кандидат фізико-математичних наук, представив доповідь на тему: «Дослідження визначних пам’яток природи і екології та історії і культури Верховинського регіону Українських  Карпат». Іван Коляджин, провідний науковий співробітник,  виступив з презентацією «Фотополювання,  як  один  із  найкращих способів  вдалого  відпочинку».

Захід пройшов в онлайн режимі на платформі ZOOM, що дало змогу науковцям з інших країн представляти свої дослідження.

Загалом на конференції заслухано понад 40 актуальних доповідей щодо проведених наукових досліджень на територіях природно-заповідного фонду України і світу. Підсумки матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції «Роль біосферних заповідників (резерватів) та інших природоохоронних територій для реалізації в Україні стратегії сталого розвитку» опубліковані у електронному збірнику матеріалів обсягом 356 сторінок. Матеріали конференції будуть використані у подальшій науково-практичній роботі НПП «Верховинський».

Щиро дякуємо організаторам за можливість участі у конференції.

Новини

У Національному природному парку «Верховинський» відбулися загальні збори колективу✅

З ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на території Національного парку «Межигір’я» відбувся фестиваль «ПаркФест: там, де говорить природа». У заході фестивалю, презентуючи природну та культурну спадщину Верховинщини взяли участь директор Михайло Нечай та в.о начальника відділу еко-освіти Михайло Білоголовий. З нагоди цієї події у Національному природному парку «Верховинський» відбулися загальні збори колективу, […]

  • Новини установи

«Друга квартальна зустріч Франкфуртського зоологічного товариства і керівників природоохоронних установ Карпатського регіону”.

Працівники НПП «Верховинський» взяли участь у онлайн зустрічі на тему: «Друга квартальна зустріч Франкфуртського зоологічного товариства і керівників природоохоронних установ Карпатського регіону”.

  • Рекреація
  • Екоосвіта
  • Науково-дослідний відділ
  • Новини установи
  • Охорона природи

💙💛 В Еколого-освітньому візит-центрі відбулася особлива подія – еколого-пізнавальна екскурсія для дітей, чиє життя змінила війна.

В Еколого-освітньому візит-центрі відбулася особлива подія – еколого-пізнавальна екскурсія для дітей, чиє життя змінила війна. Це діти , які мають статус постраждалих через воєнний конфлікт – дехто з них є внутрішньо переміщеними особами, інші – втратили рідних або зазнали психологічного тиску через бойові дії. Але сьогоднішній день був не про біль, а про світло, життя […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація