Міжнародний день клімату, День любові до дерев

Автор: М.Повар

Клімат – це важливий ресурс, що впливає на добробут нинішніх та майбутніх поколінь. 15 травня – Міжнародний день клімату і це привід звернути увагу на ті зміни, що відбувають на нашій планеті.
Спеціалісти відділу еколого-освітньої роботи провели захід – екскурсію на природі із здобувачами освіти Верхньоясенівського ліцею на природі біля річки Чорний Черемош з метою наочного дослідження та обговорення, які зміни відбуваються в природі та ймовірні причини їх виникнення.
Не забули ми й згадати свято присвячене Дню любові до дерев, адже це важливий ланцюг в екосистемі. Адже доведено, що просто дивлячись на дерева, ми почуваємося щасливішими, менш напруженими і творчішими.
Саме в такому темпі пройшли наші дружні “посиденькі” на лоні нашої прекрасної гуцульської природи. Вам цікаво дізнатися про що ми говорили? Ми розкажемо:
-10 фактів, які кожен має знати про зміни клімату;
– як зміни клімату вплинули на Карпати, зокрема на територію Парку;
– загальні процеси, що викликають зміну клімату;
– наслідки зміни клімату, а також, ознайомилися із видами дереев, що ростуть на територіїї НПП “Верховинський” та важливість їх збереження.

Новини

Заборона джипінгу на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду

Звертаємось до місцевих жителів нашого району та відвідувачів території Парку. На виконання петиції від 09.09.2022 №22/163240-еп «Про врегулювання джипінгу в Україні», проведення перегонів (джипінгу), трофі-рейдів, ралі, поїздок на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду СУВОРО ЗАБОРОНЕНО! Проїзд дозволяється у наступних випадках: ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих, при виконанні службових обов’язків представниками органів державної влади, а […]

  • Новини установи
  • Охорона природи

НОВИЙ ЖИТЕЛЬ НАЦІОНАЛЬНОГО ПАРКУ

Інвентаризація видів – це один із важливих напрямків експедиційної роботи науково-дослідного відділу. Розподіл рідкісних та зникаючих видів флори НПП «Верховинський» в якісному і кількісному відношенні станом на 2022 рік становить 65 видів рослин та 2 види грибів, що занесені до Червоної книги України, 3 види з Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи, 7 видів з […]

  • Науково-дослідний відділ

Частина 3. Спогади про те, як на далекій Чивчинській полонині, пані Ольга Франко та її четверо дітей, випадково зустріли ведмедицю із ведмежатами.

Після оглядання навколишніх Карпатських гір, всі мандрівники, яких вела пані Ольга Франко, почали сходити вниз із Гомула, щоб плаєм зійти до Чорного Черемоша, а потім дорогою повернутися до Буркута. По дорозі вони повернули до іншої полонинської стаї, де були пастухи. Тут, у гуцульських вівчарів, пані Ольга із дітьми, уподобала і купила собі маленького волоського песика. Спочатку […]

  • Науково-дослідний відділ