Міжнародний день рибальства

Автор: В. Максимюк

Риболовля – неймовірно популярне заняття у всьому світі. Одне з наймасовіших захоплень людства, прекрасний  і дивовижний відпочинком, засіб зміцнення духовних і фізичних сил, це спілкування з природою,  а для когось це просто захоплення, а для когось і спосіб заробітку.

Людей, які займаються ловлею риби дуже багато. Тому з’явилося таке свято, як Всесвітній день рибальства, з метою регулювання і розвитку рибальства, а також привернути увагу суспільства до екологічних проблем та  пошуку їх вирішення

Всесвітній день рибальства покликаний допомогти у висвітленні життєво важливих питань екології та ресурсів не тільки для людини, а й для водних екосистем і життя, яке вони підтримують.

Вода утворює гармонійний континуум. Це стосується річок і озер, природних водойм, морів і океанів.

Риба і різноманітні водні організми в свою чергу є важливою частиною дієти і харчування людей у всьому світі, джерелом білка і корисних мікроелементів.

Не можна не враховувати і суспільне хвилювання з приводу надмірної експлуатації цього виду ресурсів недобросовісними рибалками. Крім важливості води і водних ресурсів для виживання, водні масиви також служать і засобом магістральних шляхів пересування.

27 червня у всьому світі відзначають День рибальства.

Відзначення цього свята – ще й хороший привід нагадати про відповідальне використання водних біоресурсів, природні запаси яких зменшуються з кожним роком. Тому не забувайте про дбайливе ставлення до мешканців водойм.

З нагоди цього свята фахівцями Парку на базі Візит-центру проведено  еколого-освітню бесіду з відпочиваючими школярами м. Київ в Карпатському регіоні.

Метою проведення заходу є формування в особистості дбайливого ставлення та раціонального використання природних ресурсів, правил поведінки у природньому середовищі, підвищення рівня екологічної культури і свідомості та дотримання природоохоронного законодавства.

Новини

«У гостях у лісовичка”

Спеціалістами відділу екологічної освіти у дошкільному навчальному закладі «Гуцулятко» с. Верхній Ясенів,  проведено навчально-розвивальний захід на тему: «У гостях у лісовичка». Великий інтерес і захоплення у дошкільнят викликав перегляд картинок із зображенням диких звірів, що водяться у нашому краї, а саме: ведмідь, вовк, лисиця, заєць, олень, козуля, куниця, видра та інші. До речі, діти приємно […]

  • Екоосвіта

Увага! Охорона оленя благородного в період «реву»

У зв’язку з періодом гону оленя, на території парку з 16 вересня до 23 жовтня  запровадили особливий період, відповідно до наказу “Про посилення контролю за додержанням режиму охорони території та об’єктів природно-заповідного фонду Парку”. Саме тому хочемо нагадати про те, що у вересні-жовтні в горах триває гон оленя благородного. Саме в цей період проходить процес […]

  • Охорона природи

Всесвітній день прибирання

Щороку в третю суботу вересня проходить акція Всесвітній день прибирання «World Cleanup Day», участь у якому приймає понад 190 країн. Цього року акція відбувається під гаслом: «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!». До цієї акції доєднався і Національний природний парк «Верховинський», зокрема відділ еколого-освітньої роботи та Буковецька Гімназія із Командою організаторів «Let’s do it […]

  • Екоосвіта