Міжнародний день рибальства

Автор: В. Максимюк

Риболовля – неймовірно популярне заняття у всьому світі. Одне з наймасовіших захоплень людства, прекрасний  і дивовижний відпочинком, засіб зміцнення духовних і фізичних сил, це спілкування з природою,  а для когось це просто захоплення, а для когось і спосіб заробітку.

Людей, які займаються ловлею риби дуже багато. Тому з’явилося таке свято, як Всесвітній день рибальства, з метою регулювання і розвитку рибальства, а також привернути увагу суспільства до екологічних проблем та  пошуку їх вирішення

Всесвітній день рибальства покликаний допомогти у висвітленні життєво важливих питань екології та ресурсів не тільки для людини, а й для водних екосистем і життя, яке вони підтримують.

Вода утворює гармонійний континуум. Це стосується річок і озер, природних водойм, морів і океанів.

Риба і різноманітні водні організми в свою чергу є важливою частиною дієти і харчування людей у всьому світі, джерелом білка і корисних мікроелементів.

Не можна не враховувати і суспільне хвилювання з приводу надмірної експлуатації цього виду ресурсів недобросовісними рибалками. Крім важливості води і водних ресурсів для виживання, водні масиви також служать і засобом магістральних шляхів пересування.

27 червня у всьому світі відзначають День рибальства.

Відзначення цього свята – ще й хороший привід нагадати про відповідальне використання водних біоресурсів, природні запаси яких зменшуються з кожним роком. Тому не забувайте про дбайливе ставлення до мешканців водойм.

З нагоди цього свята фахівцями Парку на базі Візит-центру проведено  еколого-освітню бесіду з відпочиваючими школярами м. Київ в Карпатському регіоні.

Метою проведення заходу є формування в особистості дбайливого ставлення та раціонального використання природних ресурсів, правил поведінки у природньому середовищі, підвищення рівня екологічної культури і свідомості та дотримання природоохоронного законодавства.

Новини

Проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках.

Працівниками відділу охорони на території НПП «Верховинський» були проведені роботи по будівництву перепадів на гірських річках. Основна мета конструкцій – це захист для риб, щоб мальок форелі мав змогу рости та виводити своє потомство. Завдяки таким перепадам покращується аерація води в річках. Основними очікуваними результатами встановлення штучних перепадів є покращення екологічного стану малих річок; покращення […]

  • Охорона природи

Охорона оленя благородного в період «реву»

На території НПП «Верховинський» у зв’язку з періодом гону оленя в осінній період встановлений особливий природоохоронний режим та заборона на полювання диких тварин. Благородний олень з давніх-давен є символом гордості Карпатських гір. Рев оленя – це період спарювання, коли бики видають різні гучні, характерні для цього періоду звуки: від хрипких до низьких і протяжних, що […]

  • Охорона природи

З 1 вересня до 31 грудня 2024 року розпочався нерест форелі

З 1 вересня до 31 грудня 2024 року розпочався нерест форелі, тому були проведені посилені заходи з охорони форелі струмкової. У цей період на окремих ділянках річок та їх притоках заборонено: – проводити будівельні, днопоглиблювальні, вибухові та бурові роботи; – видобуток гравію та піщано-гравійної суміші; – заготівлю лісу; – миття автотранспорту тощо. З метою недопущення […]

  • Охорона природи