Налагодження співпраці для спільної реалізації транскордонних проектів

Автор: Я. Зеленчук

З метою обговорення майбутніх транскордонних проектів та ініціатив спрямованих на підвищення поглиблення транскордонного співробітництва, популяризацію його результатів, досягнень і покращення культурного взаєморозуміння та збереження природи у прикордонних мікрорегіонах Румунії та України, 27 березня в місті Вішео де Сус (Вишово-Вижнє) відбулася робоча зустріч директорів Національного природного парку «Верховинський» – Михайла Нечая, директора Природного парку Гори Мармарощини – Габрієля Ковази та Президента Асоціації північно-східна місцева робоча група «Мармароський край» – Василя Поповича.

Обговорено ідею створення Міжнародного транскордонного біосферного резервату в Мармароських горах створення якого запланованого комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проведення досліджень біорізноманіття Мармароських гір та проведення спільних промоційних та  екоосвітніх заходів в транскордонному регіоні.

На зустрічі було також обговорено наступні ідеї можливої майбутньої співпраці в написанні та реалізації транскордонних проектів в рамках програми  Програма Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027, яка оголосила старт другого конкурсного відбору регулярних проектів,  з 18 березня по 16 липня 2024 року. Зазначимо, що на даний час триває оцінка поданих цими науково-дослідними, природоохоронними організаціями проектів в рамках першого конкурсного відбору регулярних проектів  Програма Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027.

Новини

Чиста вода, свіже повітря і родючий грунт – все це необхідно людям для повноцінного і здорового існування. Саме про чистоту довкілля дбаємо і ми – працівники НПП “Верховинський” і з цією метою було вчергове прибрано рекреаційне місце в урочищі Млинський від сміття.

  • Екоосвіта
  • Рекреація

Дикі звірі – наше велике багатство.

Для підвищення чисельності диких тварин працівниками парку здійснюється  комплекс біотехнічних заходів для збереження середовища існування та відтворення фауни,  шляхом створення сприятливих  умов, для їх проживання в природному середовищі та покращення кормових та захисних властивостей угідь. У холодну пору звірі і птахи нерідко гинуть не тільки від холоду, а й від нестачі кормів. Зимова підгодівля – […]

  • Охорона природи

Одноденний семінар для екоосвітян

В рамках підтримки Франкфуртського зоологічного товариства екологоосвітнього напрямку, фахівці відділів рекреації та еколого-освітньої роботи взяли участь у одноденному семінарі з екоосвітянами установ, що проходив на території ННП “Вижницький” з метою обміну досвіду. Спільно проведені еколого-освітні заходи на природі для групи дітей, залучаючи всі теоретичні знання, які ми отримали протягом попередніх семінарів та тренінгів та які […]

  • Екоосвіта
  • Рекреація