Налагодження співпраці для спільної реалізації транскордонних проектів

Автор: Я. Зеленчук

З метою обговорення майбутніх транскордонних проектів та ініціатив спрямованих на підвищення поглиблення транскордонного співробітництва, популяризацію його результатів, досягнень і покращення культурного взаєморозуміння та збереження природи у прикордонних мікрорегіонах Румунії та України, 27 березня в місті Вішео де Сус (Вишово-Вижнє) відбулася робоча зустріч директорів Національного природного парку «Верховинський» – Михайла Нечая, директора Природного парку Гори Мармарощини – Габрієля Ковази та Президента Асоціації північно-східна місцева робоча група «Мармароський край» – Василя Поповича.

Обговорено ідею створення Міжнародного транскордонного біосферного резервату в Мармароських горах створення якого запланованого комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проведення досліджень біорізноманіття Мармароських гір та проведення спільних промоційних та  екоосвітніх заходів в транскордонному регіоні.

На зустрічі було також обговорено наступні ідеї можливої майбутньої співпраці в написанні та реалізації транскордонних проектів в рамках програми  Програма Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027, яка оголосила старт другого конкурсного відбору регулярних проектів,  з 18 березня по 16 липня 2024 року. Зазначимо, що на даний час триває оцінка поданих цими науково-дослідними, природоохоронними організаціями проектів в рамках першого конкурсного відбору регулярних проектів  Програма Interreg NEXT Румунія – Україна 2021-2027.

Новини

“Посади своє дерево”

Народна мудрість говорить, якщо не виростив дитину, не посадив дерево – марно прожив. А ще вона вчить нас: хто деревце посадить, той природі і друг, адже окрім естетичного задоволення це приносить користь. З настанням весни і сонячних днів працівниками відділів державної охорони, екоосвіти, рекреації розпочато екологічну акцію “Посади своє дерево”. В рамках акції висаджено алею […]

  • Екоосвіта
  • Охорона природи
  • Рекреація

Наукова весняна експедиція

З метою фенологічних спостережень 9 квітня спеціалістами науково-дослідного відділу Людмилою Мацап’як і Аллою Зітенюк спільно з  працівниками Перкалабського природоохоронного науково-дослідного відділення здійснено науково-дослідну експедицію на територію Перкалабського ПНДВ. Проведено фенологічні спостереження рослинного та тваринного світу. Зафіксовано фенофази у житті рослин такі як набухання бруньок у вільхи сірої,  початок розпускання листя у верби, шипшини, початок цвітіння […]

  • Науково-дослідний відділ

Особливості облаштування простору для реабілітації військових

10 квітня працівники відділу рекреації доєдналися до вебінару від ГО Метта, метою якого було обговорення хоче приймати групи Природотерапії. Корисні поради від спікера Олександра Бурсанова будуть впроваджуватися на території Парку.

  • Рекреація